אאא

איש ההשקעות, מוישי זוסמן החשוד בהונאה של מליוני שקלים - כספם הפרטי של עשרות משקיעים, רובם חרדים, הוסגר השבוע לישראל על-ידי סוכני ה-FBI האמריקאי.

פרשיית ההונאה של זוסמן נחשפה אשתקד ב"כיכר השבת".

זוסמן, שעסק בגיוס משקיעים למט"ח, רכש במשך שנים את אמונם של משקיעים רבים, בהם משפחות מכובדות ומבוססות בבני ברק. כאשר "סיפק להם את הסחורה" והעביר להם ´רווחים´ נאים, הגיע בעזרתם לקשרים עם משפחות עשירות בעולם, וכך גייס הלה ל"השקעותיו" עשרות מיליוני דולרים מכל רחבי תבל.

על פי החשד, בשלב מסוים התברר כי את סכומי העתק שהועברו לו שלשל לכיסו הפרטי. בעקבות חשיפת הפרשה נמלט זוסמן ללונדון עם בני משפחתו.

לפני שברח, נפגש זוסמן עם חלק מהמשקיעים והודה בפניהם כי הכסף לא הושקע, אלא הוחזק אצלו ומהקרן חולקו ´הרווחים´ כביכול, כאשר ממשקיע למשקיע מועברים כספי הקרן החדשים.

"אני מאדוף החרדי", הודה אז האיש בפני המשקיעים ההמומים.

זוסמן גם הודה כי כל הדו"חות שהנפיק היו מזויפים, וכי גם אתר האינטרנט של החברה היה מזויף, והתבסס על ´דומיין´ (כתובת) מזוייפת, הדומה לאתר מסחר של חברת מט"ח מוכרת.

לאחר מכן נמלט זוסמן מלונדון ליעד בלתי ידוע.

ההתפתחות הדרמטית בפרשה אירעה לפני כחודש. הוא הגיע לארה"ב, ונעצר על-ידי ה-FBI. משפחתו טענה אז כי נעצר בשל שהייה בלתי חוקית בארה"ב, והשבוע הוא הוסגר, כאמור, לישראל.