אאא

ירושלים לובשת חג. אחרי הכנות קדחתניות, נערך הלילה בבנייני האומה האירוע הרביעי של "ועתה כתבו לכם", בנוכחות מרנן ורבנן גדולי ישראל, ובראשותו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א.

"ועתה כתבו לכם" הוא טקס מסורתי במסגרתו מוענקים פרסים ומלגות יקרות ערך, למפליאים בכתיבת חידושים במגוון מקצועות התורה. האירוע שמתקיים הערב הוא הרביעי, כאמור, והוא היה המרשים מכולם.

האירוע נפתח בתחילה בפרקי שירה שהשמיע הזמר החסידי, שלמה כהן, מלווה בתזמורתו המורחבת של עמי כהן. אחר-כך עלה לדוכן הנואמים כ"ק האדמו"ר מטאלנא שליט"א. הוא שיבח את כותבי חידושי התורה, והזכיר את מי שמנצח על המפעל - הגר"ע יוסף.

הרב יצחק יוסף, ראש ישיבת "חזון עובדיה" היה הנואם הבא. בין לבין מושמעים פרקי שירה מפי הזמר מנדי ג'רופי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחר-כך נשא דברים מנכ"ל בנק פאג"י, דב גולדפריינד, שהעניק את חסותו לאירוע.

ואז הגיע הרגע. הגר"ע יוסף, ראש מועצת חכמי התורה נשא את דרשתו השבועית לעיניי האלפים. הגר"ע שיבח את המארגנים ואת לומדי התורה, השותפים בפרויקט החשוב.

"שילכו מחיל אל חיל, שיהיו גדולי תורה וימצאו שכל טוב בעיניי אלוקים אדם. ושהבחורים הרווקים יזכו להקים בית נאמן בישראל", ברך הגר"ע. הגר"ע פנה לשר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, שישב בקהל סמוך ליו"ר ש"ס ושר הפנים, אלי ישי, ואמר: "רבי אריאל בונה בתים בכל הארץ".

קודם לכן, דיבר הגר"ע על התפתחות עולם הישיבות התורניות-ספרדיות. "פעם היינו מתביישים, היום יש הרבה ישיבות ספרדיות", אמר הגר"ע.