אאא

הפרסום אמש (שני) ב"כיכר השבת" על היוזמה החדשה של יצירת בלוק חרדי לטובת מועמדותו של בנימין (פואד) בן אליעזר לנשיאות המדינה, יצר סערה רבה במטות המועמדים השונים.

מטרת הבלוק היא "תשובת נגד" לבלוק של סיעת "יש עתיד" כנגד תמיכה בבן אליעזר בשל אי תמיכתו בחוק הגיוס, כשעל פי המדובר יתחייבו 18 חברי הכנסת של המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה לתמוך בו.

בקרב מטות המועמדים נוצר החשש כי בעקבות תמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במועמדותו של ריבלין ייוצר שינוי משמעותי ו"מומנטום" חיובי דווקא לכיוונו של פואד בן אליעזר.

אלא שבמטהו של ריבלין מנסים לשדר עסקים כרגיל ומסרבים להתרגש מהיוזמה שלטענתם לא תצליח לקרום עור וגידים.

"ליצמן איתן בדעתו ולא יתקפל", אומרים שם ומבטיחים כי גם שאר חברי הכנסת החרדיים שהצהירו בפניו על תמיכה בו יעשו זאת.

גורם בכיר במטר ריבלין אומר כי אמש לאחר הפרסום, התקשרו שניים מהח"כים החרדיים אל רובי ריבלין והבטיחו לו שוב מפורשות כי יצביעו בעבורו בכל מקרה. "אנחנו מתחייבים לתמוך בך ולא להצטרף לשום בלוק חוסם", אמרו הח"כים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאמור, השאלה הגדולה כעת הינה עד כמה יצליח הסחף החדש לכיוונו של פואד להשפיע על המטוטלת והאם העובדה שב"יש עתיד" החליטו להטיל ווטו על מועמדותו רק בשל העובדה שלא תמך בחוק הגיוס תגרום בסופו של דבר לחברי הכנסת החרדיים לתמוך בו.

ההערכה בקרב פרשנים פוליטיים חרדיים הינה כי באם יווצר מצב בו תראה האפשרות של ניצחון פואד כריאלית הרי שחברי הכנסת של דגל התורה יעדיפו לתמוך בו ולא במועמד מפלגת הליכוד שחרתה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה.

מנגד, באגו"י נדמה כי בסיס הכוח של ריבלין איתן למדי ולמרות העובדה שעד עתה רק ח"כ ליצמן הודיע על תמיכה מפורשת הרי שבשיחות פרטיות מצדדים חברי הכנסת נוספים בריבלין זאת בעיקר על סמך ידידותם האישית עמו.

בישיבת הסיעה של יהדות התורה שנערכה אמש בעקבות בקשתו של ח"כ יעקב אשר לא הצליחו הח"כים להגיע להחלטה מוסכמת באשר לזהות המועמד המומלץ על ידם ונדמה כי הפערים בין אגו"י לדגל התורה עדיין רחבים ובלתי ניתנים לגישור.