אאא

בית המשפט טרם הכריע מתי יתקיימו הבחירות לרבני העיר ירושלים, אך עד אז, לבורסת שמות המועמדים נוספים עוד שמות פוטנציאליים. כל אחד מהם רואה את עצמו כמועמד הראוי ובעל הסיכויים הגדולים להשיג את התפקיד הנחשק - רב עיר הבירה של מדינת היהודים. 

ל"כיכר השבת" נודע, כי הרב אליהו שלזינגר בן ה-65, מרבניה הפוסקים של ירושלים, ורב שכונת גילה בירושלים מאז שנות השבעים, הוא המועמד המוביל לתפקיד מטעם הציבור הליטאי-חרדי. ולדברי מקורביו, גם מרן הגראי"ל שטיינמן תומך בו.

הרב שלזינגר, אישר את הפרטים בשיחה עם "כיכר השבת" וטען כי הוא זוכה לתמיכה מקרב כלל האוכלוסיות בירושלים: "בעזרת השם. תראה אין לי הרבה לומר כאן אבל הציבור החרדי יודע שאני המועמד - זה לא סוד. לא רק הציבור החרדי תומך בי, אני יכול לומר לך שבציונות הדתית יש הרבה מאוד שתומכים בי, כך גם בציבור החילוני".

"כל גדולי ישראל תומכים בי. כל ראשי הישיבות, כל רבני השכונות בירושלים. יש לי חתימות שלהם. בית כנסת "ישורון" שהוא המקום המרכזי של הציונות הדתית בירושלים, תומך בי". הוסיף המועמד הליטאי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כל מועמד לתפקיד המדובר יודע כי בכדי להגיע אל הלשכה בבניין המועצה הדתית בירושלים, צריך לעבור בלשכת ראש העיר בכיכר ספרא ולקבל את הסכמתו. הרב שלזינגר אומר כי לצורך כך שלח אליו את אנשיו, ולדבריו ברקת עדיין לא קיבל את החלטתו בנושא: "תראה, ברקת לא נוקט עמדה כלפי פלוני או אלמוני. דעתו שצריך להיות רב ציוני ורב חרדי, אני בעיקרון לא מתנגד לזה. אני חושב שזאת תהיה הפשרה. בשמי דיברו איתו, הוא לא נכנס לעניין השמות, מה שיהיה מקובל על הציבור החרדי מקובל עליו. מה שמקובל על הציבור הדתי לאומי, מקובל עליו".

כשנה לפני פטירתו של הרב יצחק קוליץ, רבה האשכנזי האחרון של העיר ירושלים, מונה הרב שלזינגר לרב הפוסק של המועצה הדתית בענייני כשרות ועירובין, תפקיד השייך בדרך כלל לרבה הראשי של ירושלים. בהסכמתם של הגרי"ש אלישיב והגר"ע יוסף זצוק"ל. 

בני רבינוביץ, דובר בית מרן הגראי"ל שטיינמן מסר בתגובה: "כל נושא המועמדים לרבנות ירושלים לא נדון עד עתה בכלל כך שכל התייחסות בנושא אינה נכונה כלל ועיקר".