אאא

הפילוג הליטאי: פעילי תנועת 'בני תורה' בהכוונתו של הגאון רבי שמואל אוירבך, ממשיכים לטעון להתנכלויות חוזרות ונשנות מצד גורמים הקשורים לתנועת דגל התורה.

בימים האחרונים, טוענים מקורבין של  אברהם וידר, מועמד ברשימת תנועת בני תורה למועצת עיריית בני ברק, כי הלה סובל מעימותים חוזרים ונשים והקנטות מצד מתפללי בית הכנסת בו הוא מתפלל.

לדבריהם, הכל נובע בשל העובדה שבחר בדרך פוליטית וציבורית שונה משאר המתפללים, לדברי מקורביו, וידר מתפלל בבית הכנסת ומוסר שיעורים זה קרוב לשלושים שנה. אלא, שמאז שנודע למי מהעסקנים והגבאים דבר התמודדותו במפלגת בני תורה, הוא סופג מסע של התנכלויות והקנטות מצד המתפללים.

אנשי 'בני תורה' מדברים (צילום: יוסי שחר) 

המקורבים אף הוסיפו, כי הדבר הגיע לכך שאף נמנע מוידר לומר קדיש בבית הכנסת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריהם, בחג שמחת תורה האחרון הודיעו חלק מהעסקנים לבעל הקורא כי אסור לתת לוידר עליה לתורה זאת למרות המנהג שאף ילדים עולים ביום זה לתורה. 

יצויין, כי בשבת שלפני הבחירות אמור היה להתקיים האופרוף והעלייה לתורה לבנו שחוגג בר מצווה, ההזמנות עם מיקום העלייה לתורה כבר הודפסו. אולם לאחרונה נמסר לו חד משמעית כי הדבר לא יתאפשר בשום צורה, וכי בכדי למנוע מבנו הצעיר ומשפחתו בזיונות ועוגמת נפש, מבקשים העסקנים שיוותרו על העלייה לתורה.

"זו פשוט שערוריה ונבזות חסרת תקדים" אומרים גורמים במפלגת בני תורה בב"ב לכיכר השבת.