אאא

הסערה סביב דברי ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין נגד ראשי המערכת הפוליטית - נמשכת. כזכור, דיסקין אמר אתמול כי "ההנהגה הנוכחית היא משיחית - שני המשיחים שלנו מקיסריה ומגדלי אקירוב הם אנשים שלא ראויים להחזיק בהגה השלטון. אין לי אמון בהנהגה הנוכחית בישראל וביכולתה להוביל מלחמה".

בעוד מקורבי ראש-הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק - שחטפו את האש, האשימו את דיסקין ב"נקמנות על כך שלא מונה לראש המוסד", יו"ר האופוזיציה ויו"ר קדימה שאול מופז, גיבה את דיסקין: "דבריו נאמרו מתוך דאגה עמוקה. המתקפה נגדו מעידה כי מישהו מפחד להתמודד עם הדברים שלו".

מנגד, שרי הליכוד התייצבו מאחורי ראש-הממשלה. השר גלעד ארדן אמר כי על יובל דיסקין להתבייש בסגנונו ובשטויות, כלשונו, שאמר על ראש-הממשלה ועל שר הביטחון. "דברי ראש השב"כ לשעבר נובעים מבסיס אישי ונקמני", אמר ארדן. "מי שנושא באחריות לבטחון המדינה הוא ראש-הממשלה והציבור הוא זה שיתמוך בו או יתנגד לו".

השר ישראל כץ, הצטרף אף הוא לקולות בתמיכה. "מדובר בסגנון גס ולא ראוי כלפי ראש ממשלה ובמידה ואלו המחשבות של מר דיסקין - הוא היה צריך לומר אותן כשכיהן בתפקידו ובפורומים המתאימים, ולא היום כשהוא כבר לא מכהן, ובפומבי", אמר.

לא רק נתניהו וברק חטפו מראש השב"כ לשעבר. במהלך אירוע בכפר סבא, הזהיר דיסקין כי תופעת רצח ראש ממשלה יכולה לחזור על עצמה.

"יש עשרות יהודים המוכנים להשתמש בנשק חם נגד יהודים", אמר, לדעתו, כל קנאות מזיקה, אך "הקנאות בימין אלימה מן הקנאות שבשמאל".

צפו במתקפה של דיסקין: