אאא

כנס פעילים שיעסוק בתכניות מעשיות לחידוש הקרבנות בהר הבית, יתקיים הלילה בירושלים. הפעילים יבקשו לגבש תוכנית להקמת מזבח, שעליו יוקרבו קורבנות. 

לפי הדיווח באתר "סרוגים", הכנס יערך בבית הכנסת "אחדות ישראל", וישתתפו בו רבנים מכל תנועות המקדש.

הבולטים שבהם: הרב ישראל אריאל ממכון המקדש יפרוס את הצורך בהתארגנות לאומית כדי להחזיר את הקרבנות, הרב אורי שרקי ממכון מאיר, ידבר על הצורך בקרבנות והרב שלום-דב וולפא, חסיד חב"ד, יסקור את דעת הרבי מליובאויטש על המקדש.

פרופ´ הלל וייס, מתנועת שוחרי המקדש, ינצח על הכנס.

בשיחה עם ´סרוגים´ סיפר וייס על העבודה שנעשית בימים אלו כדי לחדש את עבודת הקרבנות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"כרגע אנחנו עובדים על בניית מזבח" אמר וייס, " תשעה באב לפני כמה שנים עשינו ניסיון, הבאנו אבנים וחומרים מים המלח, הכל לפי מה שמתירה ההלכה, אבל זה לא היה יציב. אנחנו עושים ניסויים כדי שנוכל לבנות מזבח שלא רק יהיה חזק, גם יהיה יפה." הוא מתאר.

הדחיפות בהקמת המזבח נובעת לדבריו, בפרק הזמן הקצר שיהיה מאישור הממשלה ועד להקרבת הקרבן עצמו. "נניח שהממשלה, תיתן אישור ותגיד "יאללה קדימה, תקריבו קרבן פסח", האם אנחנו נצליח בתוך שעות ספורות להקים מזבח שיהיה נכון הלכתית?"

לדבריו, "השופט אליקים רובינשטיין, פסק בעבר, שאם הממשלה תיתן אישור הוא יסכים. אם תהיה קבוצה גדולה של רבנים שיתנו אישור, והממשלה תאשר, אז לבית המשפט לא תהיה התנגדות, והוא יחייב את המשטרה לאפשר את הקרבנות."