אאא

לקראת בואה הצפוי של מערכת חורפית וסוערת במיוחד, אספנו עבורכם רשימת טיפים, כדי שתוכלו לעבור את הסערה בבטחה וללא תקלות:

1. בעלי דירות קרקע, גינה או חפצים הנמצאים מחוץ לבית וחשופים לרחוב: הכניסו הביתה כל מה שתוכלו, כולל עציצים העלולים לעוף ברוח, הדקו כל ציוד חיצוני למניעת נפילות ופגיעה בגוף וברכוש.

2. כדי למנוע קצר חשמלי מיותר, נתקו מהחשמל כל מכשיר חשמלי שאינו הכרחי לשימוש בזמן הסערה.

3. במקומות בהם הרוחות עלולות להגיע לעוצמה גבוהה, השתדלו שלא להחנות את הרכב תחת עצים או סככות רופפות שאינן בטוחות, מחשש שיקרסו ויגרמו נזקים.

שימו לב: במידה והרכב ניזוק במהלך סערה בעקבות עץ או תמרור שנפל עליו, מומלץ לתעד זאת כדי להקל את הטיפול בדרישת הנזקים מול הגורמים האחראים. 

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
הגדלה

נהיגה נכונה בזמן סערה

שמרו על מרחק תגובה גדול מהרכב שלפניכם, במקרה הצורך תהיה לכם היכולת לתמרן. זוהי הוראה המתאימה לכל נהג, ללא קשר לזמן ולמקום, אך כאשר יורד גשם והראות לקויה, המצב עלול להפוך לקטסטרופה.

שמרו על רמת ריכוז גבוהה. בחורף במיוחד, עולה מספר הנתונים בדרך שיש לשים אליהם לב, כמו שלוליות, הולכי רגל שהמטרייה חוסמת להם את שדה הראיה, פקק לא צפוי ועוד.

הבטיחו כי אתם נוהגים ברכב תקין המסוגל לעמוד בתנאים הבעייתיים שהחורף מזמן לנו כנהגים. בדקו היטב את תקינות הצמיגים, המגבים, האורות והבלמים.

השתדלו להימנע מלהיכנס לתוך שלוליות. מכמה סיבות: איבוד של חלק ניכר מאחיזת הצמיגים בכביש - "ציפה", איבוד שליטה על הרכב וגרימת תאונה, חלילה.

אם נכנסתם שלא מרצונכם לשלולית, הגיבו במתינות. אין להאיץ או לבלום בפתאומיות. אפשרו למכונית להמשיך באיטיות וכך תיחלצו מהשלולית בשלום.

במקרה ומנוע הרכב כבה בתוך שלולית, אל תנסו להתניע את הרכב! נזק כבד עלול להיגרם למנוע. הזמינו שירותי גרירה וחילוץ.

גלו אהבת ישראל ושימו לב להולכי רגל ובעיקר, היזהרו שלא להשפריץ עליהם (אף אחד לא רוצה לקבל מקלחת קרה בלי הכנה מוקדמת).