זעזוע במערת המכפלה: במהלך השבת הופתעו המתפללים היהודים לגלות כי ערבים ששהו במערה ביום שישי השחיתו מזוזות במערה.

ביום שישי, מערת המכפלה הייתה פתוחה לערבים בלבד לרגל הרמדאן, אך כאשר אנשי מנהלת המערה הגיעו בליל שבת למערה כדי להכינה לתפילת השבת גילו את ההשחתה החמורה.

2 מזוזות במערה נעקרו ממקומם ונגנבו ומזוזה נוספת הושחתה וניזוקה ונגנב ממנה הקלף. בנוסף, רצפת המערה הייתה מכוסה בקרעי פרוספקטים של מנהלת המערה.

נועם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון מסר בתגובה כי "אנו מצפים להתייחסות מצד התקשורת ואישים פוליטיים לחילול המזוזות במערת המכפלה לפחות כמו לשריפת שטיחון במסגד".

הבוקר, סייר במקום סגן שר הדתות אלי בן דהן וקרא לראשי המדינה, לנשיא ולראש הממשלה לגנות בחריפות את המערה.

"ביקרתי הבוקר בקברות אמותינו ואבותינו במערת המכפלה וכאבתי לראות את המזוזות המחוללות", כתב בן דהן בדף הפייסבוק שלו, "מראה קשה כזה, של גדמי מזוזות על המשקופים מזכיר תקופות אפלות וקשות, בטח ובטח בשבוע שחל בו ט' באב".

בן דהן הוסיף וכתב כי "קשה לי להבין כיצד ערבים, שמגיעים להתפלל בעיצומו של חודש הרמדאן, מסוגלים לעשות מעשה מכוער שכזה. מן הראוי שהמנהיגים הערבים וחכמי הדת המוסלמית יוקיעו את המעשים מקרבם".

"אני קורא לראשי המדינה, ובהם נשיא המדינה וראש הממשלה לגנות בחריפות את המעשים. מערת המכפלה היא אחד מהמקומות הקדושים לעם ישראל מזה אלפי שנים, וכיהודי, אני לא מבין כיצד אפשר לשתוק", מוסיף בן דהן.

"גם שתיקתה של התקשורת אחרי פשע חמור שכזה תמוהה וקשה בעיני. בפגישתי עם מפקד משטרת מערת המכפלה הבוקר, ביקשתי ממנו לאתר את הפושעים ולמצות עימם את הדין. על 'תג מחיר' כה חמור, אסור לעבור בשתיקה", אומר סגן שר הדתות.