אאא

אתמול שיגר היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז מכתב תגובה לפניית התנועה לאיכות השלטון בבקשה להתייחס לתקופת הקלון של יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי, האם היא נספרת מתום ריצוי המאסר, או מתום הזמן המקורי שנקבע בבית המשפט.

מזוז כתב כי לשון החוק איננה חד משמעית ורמז כי דעתו שיש להחשיב את שבע שנות הקלון מתום תקופת המאסר בפועל, מה שמותיר לדרעי עוד שנה שלימה של המתנה.

הבוקר התראיין עורך הדין נבות תל צור, שייצג את אריה דרעי במשפט המפורסם אצל רזי ברקאי בגלי צה"ל. תל צור הוזמן כפרשן והקריא את לשון החוק המפורשת שאיננה משתמעת לשתי פנים: "בחוק נאמר שהקלון מוחשב הלך מתום ריצוי תקופת המאסר, אמר תל צור, "לצערי מזוז אימץ אג´נדה מסוימת והוא מתעודד בזכות רוח גבית, תוך שאיננו נצמד לפרשנות החוק".

"אני בעד יד קשה בשפיטה, זה לא צריך להשפיע על פרשנות חוקית ולא על יישום של הוראה מפורשת. יש פה להיטות יתר להצטדק ולהיות מחמיר", אמר תל צור, "בסופו של דבר זה רק יפעל לרעת המערכת ולא יתרום לאמון הציבור במערכת המשפטית. אני מאמין שכאשר יש מקום לבחון יד קשה צריך לעשות זאת, וכשאין מקום, אז לא".

תל צור הזכיר למאזינים כי דרעי הצהיר שהוא איננו מתכוון לחזור אלא על ידי בחירות, "אין צורך להתנשא מעל הבוחרים ולהחליט להם מי יהיה הנבחר שלהם", סיכם את הדיון.