אאא

ארגון הטרור חמאס הצליח הערב (חמישי) בפעם השניה במבצע "צוק איתן" להחדיר כלי טיס לא מאויש אל שטח ישראל. חיל האוויר זיהה את חדירת המל"ט ויירט אותו מעל שמי אשקלון על ידי טיל קרקע-אוויר מסוג פטריוט. 

כזכור, ביום שני האחרון הצליח חמאס להחדיר כלי טיס לא מאויש אל שטח ישראל באזור אשדוד. גם אז הצליח צה"ל ליירט את המל"ט.

גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, קיבלו אחריות לפעולה והודיעו כי שלחו "כמה מטוסים ללא טיס לשם ביצוע משימה מיוחדת בעומק השטח הציוני".

שיגור המל"ט הראשון של חמאס לאשדוד, מוקדם יותר השבוע

בתוך כך, הירי מכיוון רצועת עזה לעבר ישראל נמשך. בשעות האחרונות נורו מטחים לעבר שטחים נרחבים בישראל - אזור גוש דן, השפלה, השרון, אשדוד, אשקלון ויישובי עוטף עזה. לא דווח על נפגעים או על נזק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מוקדם יותר הערב פגעה רקטה ישירות בבית בנתיבות. נזק רב נגרם למבנה, אך בחסדי שמים מרובים לא היו נפגעים בנפש, זאת מאחר והמשפחה המתגוררת בבית יצאה מהעיר בכדי ל"התאוורר". לאחר שנודע להם על הפגיעה, הבינה המשפחה כי חייה ניצלו בנס. 

חיל האוויר מפציץ - בתל אביב מפגינים

חיל האוויר ממשיך לתקוף יעדי טרור ברצועה. מאז סיום הפסקת האש ההומניטרית שהסתיימה בצהריים, תקף חיל האוויר עשרות יעדי טרור ברצועה.

במקביל, מאות פעילי שמאל קיצוני מפגינים בשעה זו בתל אביב נגד פעילות צה"ל ברצועה. מנגד, עשרות פעילי ימין קיצוני מתעמתים עמם במקום. כוחות משטרה שנמצאים במקום עצרו מספר מפגינים, לאחר שההפגנה החלה להידרדר לאלימות.