אאא

האירוע המדובר של השנה בתחום הטכנולוגיה: חברת 'אפל' השיקה הלילה במטה החברה את היורש הרשמי של מכשיר האייפון 5 (iphone 5) שעונה לשם אייפון 5S.

במקביל, הציגה החברה מכשיר נוסף שמיועד לשווקים הנמוכים, המכשיר יימכר במחיר זול יחסית, והוא עונה לשם אייפון 5C. 

מדור 'דיגיטל' של 'כיכר השבת' מגיש סיקור מיוחד מההשקה החגיגית

אייפון 5C - צבעוני, וזול במחירו

פיל שילר, סגן נשיא ב'אפל', הציג את המכשיר המוזל של החברה, ואמר: "בעבר כשהשקנו אייפון חדש, הורדנו את המחיר של האייפון הישן, ובכך הפכנו אותו לנגיש יותר עבור אנשים חדשים. אבל השנה אנחנו לא נעשה כך".

"העסק הפך כל כך גדול שהשנה אנחנו הולכים להחליף את האייפון עם שני מכשירים" אמר שילר. 

מכשיר האייפון 5C (הדגם המוזל למכשיר הדגל של אפל) זוכה למסך בגודל של 4 אינץ', ולראשונה בתולדות מכשירי האייפון, צבעיו של המכשיר יהיו ירוק, כחול, אדום ולבן, המכשיר אגב, עשוי מפוליקורבונט ולא מזכוכית. 

 (צילום: יח
דור חדש אש לא ידע את קודמיו, אייפון 5C צבעוני (צילום: יח"צ)
הגדלה

מצלמת המכשיר: 8 מגה פיקסל, בעלת עדשת אלמנטים ופילטר אינפרא אדום בדומה לאייפון 5.  

כאמור, מכשיר האייפון המוזל, זוכה ל-5 צבעים, והכפתורים שבצידו של המכשיר תואמים גם הם את הצבע.

 (צילום: יח
אייפון 5C, מבט מקרוב (צילום: יח"צ)
הגדלה

"כמה מכם ראיתם תמונות ברשת וזה מגניב" אמר שילר והוסיף: "האייפון 5C נעשה עם כל הטכנולוגיה המדהימה שהלקוחות שלנו אוהבים באייפון 5". 

כמה זה יעלה? המכשיר המגיע עם זיכרון מובנה של 16 ג'יגה, יעלה לרוכשים 99 דולרים בתנאי שיחתמו חוזה לשנתיים מול ספקיות הסלולר בארה"ב, המכשיר המגיע עם זיכרון מובנה של 32 ג'יגה יעלה כמעט כפול - 199 דולרים. 

אייפון 5S - צבעים עדינים, ומנגנון טביעת אצבע

פיל שילר, סגן הנשיא שהציג את הדגם המוזל של אייפון 5, עלה לבמה שוב, והציג את מכשיר הדגל החדש של החברה- האייפון 5S. לדבריו, זהו: "הטלפון עם הכי הרבה מחשבה קדימה שאי פעם יצרנו". 

 (צילום: יח
הנסיך החדש זוכה לגוונים עדינים, האייפון 5S (צילום: יח"צ)
הגדלה

האייפון 5S, הוא מכשיר הטלפון החכם הראשון בעולם הזוכה למעבד של 64 ביט, "עולם ה-PC עשה את המעבר מ-32 ל-64 ביט וזה לקח שנים. היום אנחנו הולכים לראות שאפל עושה את כל זה ביום אחד" נאמר באירוע בגאווה בלתי מוסתרת. 

באפל הצהירו כי מעבד המכשיר - A7, יגיע עד למהירות כפולה מזו שבמעבד הקודם. כאשר לפי החברה, ביצועיו של המעבד הגרפי במכשיר יגיע למהירות של עד פי 56 יותר מהקודם. 

סוללת המכשיר החדש תחזיק כ-10 שעות של שיחה, 8 שעות של גלישה באינטרנט, 10 שעות גלישה באמצעות רשת אלחוטית, ו-40 שעות האזנה למוזיקה. 

 (צילום: יח
אייפון 5S עם הקייס הרשמי (צילום: יח"צ)
הגדלה

מצלמת מכשיר הדגל החדש של 'אפל' עברה גם היא שדרוגים, בין היתר, לחיצה על כפתור הצילום יגרום למכשיר לצלם מספר תמונות באותו זמן, ויציג למשתמש את התמונה החדה והברורה ביותר מתוכן. במקביל, האיזון הלבן והחשיפה האוטומטית יכוונו מיד עם פתיחת אפליקציית הצילום. 

בנוסף, אפקט הפלאש של המצלמה, שומר על גוון העור הטבעי של המצולמים, ומונע מהמצולמים להיראות "לבנים" יותר מידי בתמונות. 

גולת הכותרת: מנגנון טביעת האצבע בחזית מכשיר האייפון 5S 

סורק טביעות האצבע, אותו מצרפת אפל לראשונה למכשיר הדגל שלה, נמצא בכפתור הבית של המכשיר, מה שאומר שמעתה, משתמשי האייפון לא ייאלצו לגרור את האצבע על המסך בכדי לפתוח אותו, אלא להניח את האצבע על כפתור הבית, המכיל סורק קפסטיבי בעובי של 170 מיקרון, ונועד לקרוא את טביעות האצבע של המשתמשים גם בזווית של 360 מעלות. 

 (צילום: יח
שכבות מנגון טביעת האצבע, האייפון 5S  (צילום: יח"צ)
הגדלה

טביעת האצבע שלכם ושלכן, תהיה שמורה במעבד המכשיר, ולפי 'אפל', לא תגובה ותוחזק בשרת כלשהו, אלא רק במכשיר עצמו. 

משמעות נוספת להוספת מנגנון טביעת האצבע, היא העובדה שמעתה כל רכישה שיבקשו משתמשי אפל לבצע בעזרת המכשיר, תיאלץ לעבור אישור באמצעות מנגנון טביעת האצבע.

 (צילום: יח
מנגנון טביעת האצבע של האייפון 5S (צילום: יח"צ)
הגדלה

 כמה יעלה מכשיר האייפון 5S? המכשיר המגיע עם זיכרון מובנה של 16 ג'יגה יעלה 199 דולרים, המכשיר המגיע עם זיכרון של 32 ג'יגה יעלה 299 דולרים, והמכשיר המגיע עם זיכרון מובנה של 64 ג'יגה יעלה לרוכשים 399 דולרים. הרכישות אגב, כולן תחת חוזה. 

מתי יהיה ניתן לרכוש את המכשירים החדשים של אפל? מיום שישי הקרוב יהיה ניתן להזמין את המכשירים החדשים, ומה-20 ל-9, יהיה ניתן רכוש את המכשירים בארה"ב.