אאא

המלחמה בציבור החרדי מגיעה לפסים חמורים ביותר של אלימות: הלילה (יום ו) הותקף נתי גרוסמן, בכיר הפלג הירושלמי בפתח ביתו בירושלים.

גרוסמן, הותקף על ידי שני רעולי פנים, בכניסה לבית מגוריו בשכונת בית וגן בירושלים. אירוע התקיפה התרחש דקות ספורות לאחר שחזר מביקור אצל ראש ישיבת 'מעלות התורה' הגר"ש אוירבך בשכונת 'שערי חסד' בירושלים.

רעולי הפנים, נשאו בידיהם חפץ חד, בו היכו את גרוסמן בראשו, ובעיניו.

לאחר התקיפה, פונה גרוסמן כשהוא פצוע ושותת דם לבית החולים הדסה עין כרם. מצבו יציב. 

התוקפים נמלטו מהמקום, והמשטרה פתחה בחקירת האירוע.

כזכור, שמו של גרוסמן עלה לכותרות בשנה האחרונה, לאחר התפוצצות פרשת 'יתד נאמן', והשתלטות אנשי מרן הגראי"ל שטיינמן על העיתון.

גרוסמן, שכיהן לפני המהפכה כעורך העיתון, ונחשב לבכיר בקרב ההנהגה הישנה, הודח לאלתר מהעיתון, ובמקומו מונה הרב יצחק רוט לעורך הראשי.

ההדחה וההשתלטות על העיתון, גרמו לקרע חריף ועמוק בציבור החרדי, ותומכי ההנהלה הישנה של העיתון - בהם נתי גרוסמן תמכו בפתיחתו של עיתון חדש בשם "הפלס" כשמאוחר יותר הוקם וזוהה כשופרם של אנשי "הפלג הירושלמי".

המלחמות בין אנשי 'הפלס' ובינהם גרוסמן, לבין "הפלג הבני ברקי" הסר להוראותיו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן רק החריפו עם הזמן, ומאז הוחלט על הליכה לבחירות הן אף עלו שלב, בהקמת 'נצח' - מפלגה מתחרה ל'יהדות התורה' ממנה הודח מנחם כרמל, איש הפלג הירושלמי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במשך כל התקופה האחרונה נחשב גרוסמן לאיש שקובע את המהלכים השונים בפלג הירושלמי, ובכירים ב'דגל התורה' אף טענו כי הוא מנסה לגרור את הגר"ש אוירבך להביע תמיכה במפלגה החדשה.

בימים האחרונים שוב החריף הטון במאבק, כשיעקב פרידמן, דובר 'הפלג הירושלמי' הצהיר בראיון ל-ynet, כי המאבק יוביל לשפיכות דמים בציבור החרדי.

לדברי פרידמן: "ציבור שלם חש ומרגיש שדוחקים את רגליו. אלא לרוץ בנפרד - ובעזרת השם בהרבה עבודה טובה, אנחנו גם נצליח. אמרתי ואומר זאת שוב: חבל מאוד שלכאן זה הגיע, יהיה פה דם ובני ברק תבער. תהיה פה מערכת בחירות סוערת שלא הייתה כמוה מעולם. אנחנו מתריעים מראש שהם לא יוכלו להגיד שזה לא היה ידוע להם".

הלילה כאמור, המאבק בין הפלגים שובר שיא מזעזע וחסר תקדים, כאשר העורך המודח של 'יתד נאמן' נתי גרוסמן, מותקף על ידי רעולי פנים.

אתר 'כיכר השבת' ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות וידווח עליהם במידה ויהיו