אאא

יוזמה נוספת שמקורה בפייסבוק מבקשת מאזרחי המדינה לכבות את האור ל-5 דקות הלילה בשעה תשע. כיבוי האורות הכללי בא למחות על יוקר המחייה והעלייה האחרונה בתעריפי החשמל. בקבוצה בפייסבוק חברים כבר 1,400 איש התומכים בפעילות.

אמש צעדו כ-200 מפגינים ממאהל המחאה בגן הסוס בירושלים ועד למעון ראש הממשלה כאשר הם נושאים לפידים ושלטים עליהם נכתב "באנו חושך לגרש" ו"די להפרטה".

אמנם בתחילה מחירי החשמל היו אמורים לעלות ב-19.1%, אך לאחר שגובשו מספר צעדים הוחלט במשרדי הממשלה לייקר את המחיר ב9%. לטענת המפגינים, בימים שבהם העם מאוחד למען הורדת יוקר המחיה, גם העלאה של 9% היא מוגזמת למחירו של מוצר יסוד בסיסי כמו חשמל, ולכן כתגובה הם מבקשים להתאחד בכל הארץ ולכבות את כל מכשירי החשמל והאורות למשך 5 דקות.

ראשי מאהל המחאה בירושלים פנו לראשי מאהלים נוספים ברחבי הארץ, וביקשו מהם להצטרף גם כן במתחמי המחאה השונים ולכבות את החשמל כאות הזדהות עם כלל הציבור, למרות שהחשמל מסופק להם מהעיריות.

דובר מחאת האוהלים, רועי נוימן, אמר: "בתום ישיבה של מארגני המחאה בעקבות עליית מחירי החשמל הוחלט על פעולת מחאה נוספת. אנו קוראים לכל הציבור לכבות את כל מכשירי החשמל היום בשעה 9 בערב למשך 5 דקות. זוהי פעולת מחאה נוספת אשר מצטרפת לשורה של פעולות מחאה כנגד אטימות הממשלה והזלזול המתמשך באזרחים".

וזה עוד לא הסוף, הערב מתכננים ראשי המחאה החברתית הפגנה בגנות מדיניות העסקת עובדי הקבלן. ההפגנה אמורה להתקיים בשעה 8 בערב בחמישה מוקדים במקביל: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה וקרית שמונה, בקריאה לשינוי שיטת ההעסקה של עובדי הקבלן שפוגעת בזכויות העובדים שכמעט ולא זוכים לכל זכות סוציאלית ממעסיקיהם.