אאא

התקרית הביטחונית שאירעה הלילה (שלישי) כאשר כוחות הביטחון סיכלו הברחת אמצעי לחימה וסמים דרך ים המלח, גמרו לבהלה בקרב האזרחים במתגוררים סמיכות למקום. חששם הוא כי אירועים דומים עלולים להתרחש מתחת לאפם של חיילי צה"ל.

דב ליטבינוף, ראש מועצה אזורית תמר - ים המלח, אמר ל"כיכר השבת": "אני אומר שאם לא נתעורר מספיק מוקדם אנחנו עלולים למצוא את עצמנו כמו עם סיפור המנהרות. יש פה גבול של 90 ק"מ של ים פתוח עם היעדר אמצעים טכנולוגיים".

לדבריו, "במצב שאנחנו נמצאים בו יכולה לעבור חוליית מחבלים אל בתי המלון או לאחד היישובים ופשוט לעשות טבח, כל זאת כי אין אמצעים טכנולוגיים שיכולים לזהות אותם".

ראש המועצה מותח ביקורת מרומזת כנגד מקבלי ההחלטות ואומר כי הגיע הזמן לקחת ברצינות את האיום גם באזור עליו הוא אמון: "אני אומר לצבא ואני מבקש ממדינת ישראל שייקחו בחשבון שיש פה דברים שצריך לבצע לא רק בגבול עזה. נכון שאנחנו במלחמה אבל הדבר הזה יכול ללכת להרבה מאוד כיוונים. האזור הזה הוא בהחלט אזור פרוץ. אין גדר, אין אמצעי התראה, אין שום דבר. יש צבא אבל ללא אמצעים מספיקים כדי לסגור את הנושא הביטחוני".

האירוע התרחש בשעה 01:20 תצפית של צה"ל זיהתה סירה שעושה את דרכה מכיוון ירדן לעבר צפון ים המלח. עם קבלת הממצאים, חטיבה 417 העבירה באופן מיידי דיווח למשטרת מעלה אדומים ולמקום הוקפצו שלוש ניידות סיור.

עם ירידת החשודים מהסירה כוח צבאי בפיקוד מח"ט 417 השתלט על החשודים ביחד עם שוטרי הסיור.

במקום נעצרו חמישה חשודים, שלושה ממזרח ירושלים ושניים מיריחו. ברשות החשודים נתפסו 7 רובה צייד שוט גאן ו-6 אקדחים וסם מסוג חשיש.

לפי החשד אמצעי הלחימה יועדו להגיע לידי ארגוני הטרור בגדה המערבית. החשודים האמל"ח והסמים הועברו להמשך טיפול ביחידה המרכזית של מחוז ש"י.