אאא

סמל תומר חזן מבת ים, נרצח מצפון לכפר סניריה וגופתו הוסתרה בבור מים, כך הותר במהלך השבת לפרסום. כוחות השב"כ, הימ"מ וצה"ל פשטו על בית המחבל נדאל עאמר (42) מבית אמין וגילו כי הוא רצח את החייל כדי "לסחור" בגופתו ולהביא לשחרור אחיו, איש תנזים שכלוא 10 שנים בישראל בגין מעורבות בפיגועים.

מפרטי האירוע עולה כי אמש (שישי), סמוך לשעה 22:00 בערב, התקבל דיווח בשב"כ על חייל שנעדר מביתו בבת ים משעות הבוקר. בעקבות הדיווח נפתח חפ"ק מודיעין משותף לצה"ל ולשב"כ. במקביל, הגיע לשב"כ דיווח על כך שנהג מונית הסיע ביממה האחרונה את החייל שנעדר יחד עם עמאר, תושב הכפר בית אמין שבשומרון, ליישוב שערי תקווה הסמוך לכפר.

בעקבות הדיווח פשטו כוחות מיוחדים של צה"ל בלילה על בית המשפחה בכפר ועצרו את נדאל ואחיו יחד עם פלסטינים נוספים. בחקירתו הודה נדאל ששכנע את החייל שעבד איתו במסעדה בבת ים לנסוע איתו לבית מגוריו בכפר. כאשר הגיעו לפאתי הכפר, העביר נדאל את החייל לשטח פתוח צפונית לכפר סניריה שם רצח אותו והסתיר את גופתו בבור מים.

 (עידו ארז - ynet)
המחבל (צילום רפרודוקציה: פלאש 90)
הגדלה

בחקירתו הוביל המחבל את כוחות הביטחון בשעות הבוקר לנקודה שבה אותרה הגופה והסביר שביצע את המעשה כדי לסחור בגופתו ולשחרר את אחיו מהכלא הישראלי. מהשב"כ נמסר כי החקירה בעיצומה וצפויים מעצרים נוספים.

גורמים פלסטינים מסרו ל-ynet כי על הכפר עצמו מוטל עוצר. על פי המידע שהועבר למנגנוני הביטחון הפלסטינים, צה"ל סורק את האזור ומנסה לאתר כלי נשק. הם הוסיפו כי שישה או שבעה בני אדם, כולם בני משפחה אחת, נעצרו בחשד לסחר בנשק.

בבית משפחת החייל במרכז הארץ האווירה קשה מאוד וזעקות שבר נשמעו מחוץ לבניין. נציגי צה"ל הגיעו במהלך השבת לשוחח עם בני המשפחה. גם צוותי מד"א ונציגי המשטרה הגיעו למקום. אחד השכנים סיפר כי "המשפחה שקטה. מדובר בשכנים טובים. הלכו לה החיים, המשפחה הרוסה", ושכן אחר הוסיף כי "המשפחה מקסימה וההורים מקסימים. הוא היה ילד טוב וחמוד. קסם של משפחה, אסון גדול".