אאא

ילדים בסכנה: לפני כחודשיים וחצי נחשף סיפור מזעזע במסגרתו תועד חשוד במצלמות אבטחה ברחוב הרב לנדא בבני ברק כשהוא תוקף ומבצע מעשים חמורים בילד, בחדר מדרגות בבניין מגורים.

בסרטון שנשלף ממצלמת האבטחה, נראה הגבר כשהוא מוביל את הקטין לחדר המדרגות בבניין ועל אף התנגדותו תוך ניסיון להימלט, הצליח בסופו של דבר החשוד לבצע בו את זממו. החשוד נעצר אולם בית משפט השלום בתל אביב החליט לשחרר אותו למעצר בית זאת עקב העובדה שהורי הילד סירבו להגיש תלונה כנגדו.

כעת מתברר כי הדבר הוביל לתקיפה נוספת. לדברי גורמים חינוכיים, אמש (שני) שב החשוד ותקף ילד כבן 10 שהלך לבדו ברחוב האדמו"ר מגור בעיר.

האיש פיתה את הילד ללכת אחריו, נכנס עימו לבניין מגורים ושם ביצע בו את זממו. הילד ששב לבית הוריו כשהוא נסער ובוכה, נתבקש ע"י מתנדבי השומרים ששוחחו עמו וניסו להרגיעו, לזהות את הפושע, לדבריהם התגלה למרבה התדהמה כי הילד מצביע על אותו חשוד שלפני מספר שבועות תקף ברחוב הרב לנדא ושוחרר למעצר בית.

הגורמים החינוכיים מפנים אצבע מאשימה בעיקר לרשויות וטוענים כי אוזלת ידם היא זו שגרמה לתקיפה הנוספת אמש. "חבל מאוד שמי שהיה צריך להתלונן לא עשה זאת וחבל עוד יותר שבית המשפט לא גילה את הרגישות הראויה, בכך נהרסו חייו של ילד נוסף שנפגע ככל הנראה ע"י אותו אדם רע מעללים", הם אומרים.

לדבריהם, היה ניתן למנוע את הסיפור הקשה הזה אם הרשויות היו מגלים קצת אחריות נוספת ומשאירים את האיש תחת מעצר בכדי שלא יוכל לפגוע בילדים נוספים. "במקום לעצור אותו בזמן, נתנו לו להיות חופשי ולפגוע בילדים נוספים", מאשימים הגורמים.

מנגד, מבהירים גורמים במשטרה כי צריך לקחת את הדברים בערבון מוגבל. "צריך לזכור שהילד זיהה את התמונה מתוך סערת רגשות ולפעמים הדבר יכול להיגרם כתוצאה מבלבול וטעות", הם אומרים.

לדבריהם, "כרגע כל כיווני החקירה פתוחים כולל גם האפשרות שאכן מדובר באותו אדם, אולם עד שאין ראיות ברורות צריך לשמור על זהירות מרבית".

לדברי הגורמים במשטרה, "הם בודקים ברצינות את כל האפשרויות ומקווים להגיע לפריצת דרך בקרוב".