אאא

איש העסקים החרדי, שעיה ביומלגרין הגדיל לאחרונה את הערבויות אותן נתן לבנק מזרחי טפחות כנגד הלוואות בסך מצטבר של כ-600 מיליון שקל.

ביומלגרין שמחזיק ב-64% ממניות חברת הבניה ´אזורים´ העניק לבנק מזרחי-טפחות ערבות אישית בגובה 50 מיליון דולר כנגד ההלוואה האמורה.

בימים האחרונים האשימו בעלי האג"ח של ´ביומלגרין קפיטל´ כי ביומלגרין נכנע לדרישות הבנק, והגדיל את הערבות האישית שניתנה על ידו לבנק.

חובה של ´ביומלגרין קפיטל´ למחזיקי האג"ח עומד על כ-400 מיליון שקל. מחזיקי האג"ח טוענים כי בצעד זה של הגדלת הערבות האישית לבנק מזרחי-טפחות, יש משום ´העדפת נושה´ וזאת במיוחד לאור העובדה שצעד זה נעשה ללא שהחברה הגיעה לסיכום על הסדר החוב הכולל שלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מחזיקי האג"ח פנו במכתב לביומלגרין ובו הודיעו כי צעד חד-צדדי זה יאלץ אותם לנקוט בכל צעד שיאפשר להם למצות את זכויותיהם לרבות פניה לבית המשפט בדרישה להעביר לבעלותם את מניות החברה. שכאמור מחזיקה בשליטה בחברת הבניה ´אזורים´.

יצויין כי חברת האחזקות של ביומלגרין מוגדרת ´חדלת פרעון´, בשל כך שלא עמדה בתשלום הריבית האחרון שהיה עליה לשלם בחודש אפריל לבנק מזרחי-טפחות. באותו מועד הייתה החברה אמורה גם לפרוע תשלום למחזיקי אגרות החוב, אך הבהירה למחזיקי האג"ח שלמרות שברשותה הסכום הדרוש לפרעון, היא מבקשת לדחות את מועד התשלום בשלשה חודשים, על מנת שאיגרותיה לא יימחקו מהמסחר בבורסה.

עוד יצויין כי לאחרונה נקטה הנהלת בנק מזרחי-טפחות צד בדיון אודות מינוי מנכ"ל חדש ל´אזורים´, ולתפקיד מונה באופן זמני, מי שכיהן עד עתה כסגן יו"ר הדירקטוריון בחברה, מר שמואל סלווין. הבנק גם מעורב במשא ומתן למכירת החברה. משא ומתן שעד עתה לא הגיע לידי סיום.