אאא

בצהריים התכנסו מאות תלמידי ישיבה בבית-המדרש של ישיבת "ניר" בקריית-ארבע כדי להתחזק מתורתו של הגאון הרב דב ליאור.

בכינוס שהתקיים תחת הכותרת ´לאמיתה של תורה´ נשאו דברים: הרב זלמן מלמד ראש-ישיבת בית אל ורב היישוב, הרב אליקים לבנון ראש-ישיבת אלון מורה ורב היישוב, הרב דוד חי הכהן רב שכונת "אורות התורה" בבת-ים וראש-הישיבה במקום וכן ראשי-ישיבות נוספים.

הרבנים עמדו לצדו של הרב ליאור וקראו לתלמידים ללמוד מהי זקיפות קומה, אותה תובעת "תורת אמת", עוד אמרו הרבנים כי "חובה על רב לומר את דעתו דעת תורה, בכל עניין ואפילו במקום בו יאלץ לשלם את המחיר על כך".

הרב אליקים לבנון תקף את הפרקליטות הנטפלת לרבנים גדולים בישראל ואמר כי "הכסא של הפרקליטות מושתת על שקר ובכיריה מרגישים כי לשקר אין רגלים וכסאם מתערער, לא עוד הרבה שנים תנצח דרכו של עם ישראל אמר הרב וקיווה כי לבסוף ידעו גם הכוחות המשמשים כעת לרעה להצטרף לצד החיובי".

אחרון הדוברים היה הרב ליאור שתמה על צו המעצר כנגדו, ואמר כי "טיפשות ורשעות משמשים בערבוביה" והוא אינו מוכן לכופף את כבוד התורה לנושאי משרה שנוהגים בניגוד לתורה הקדושה.

"מנהיגי מדינה מתייצבים בחדרי החיקרות מכיוון שהם חשודים במעילה בכספי ציבור ועבירות דומות, אך אנו הרבנים אומרים את דעתה של תורה בגאון ועל כך באים לעוצרנו?!", שאל בכאב.