אאא

ל"ג בעומר תשע"ד: מאות אלפים עלו בתחילת השבוע לציונו של התנא רבי שמעון בר יוחאי במירון בכדי לחגוג את ל"ג בעומר - כנהוג מזה שנים רבות, החגיגות עלו למדינת ישראל 7.2 מיליון ש"ח.

הצהריים (שלישי), הודיעה חברת הכנסת סתיו שפיר במהלך נאום בן דקה בכנסת, כי בקרוב, בכל שבוע היא תחשוף את התקציבים שמאושרים בוועדת הכספים.

שפיר נואמת בכנסת (ערוץ הכנסת)

במהלך דבריה, דיווחה שפיר כי הוועדה אישרה 2.5 מיליון שקל למימון הילולת הרשב"י. בדיקה קצרה מעלה כי אכן אושרו 2.5 מיליון שקל, אך מדובר רק בהשלמה לתקציב המלא שעומד על כ-7.2 מיליון שקלים, התקציב כולל את כל עבודות הארגון במקום שהחלו שבועות לפני ההילולה עצמה ואף אחריה.

את התקציב, מממנת המדינה דרך משרד התיירות האחראי על ציון הרשב"י. יצוין, כי התקציב השוטף במהלך השנה כולה עומד על 5.8 מיליון שקל נוספים.

 (צילום אילוסטרציה: שלומי כהן)
חגיגות ל"ג בעומר (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
הגדלה

בתנועת "ישראל חופשית" מתחו היום ביקורת על ניהול האתר, וכתבו: "הכספים שהגיעו במהלך השנים למתחם הקבר לא הושקעו במתחם ובהכנתו להילולות אלא חולקו בין הגורמים הדתיים השונים האחראים למתחם".

מנגד, גורם בציון הרשב"י דוחה את הטענות, ואומר כי הכספים כולם שמועברים לטובת ציון הרשב"י מושקעים אך ורק בציון ולטובת המבקרים במקום במשך השנה כולה.