אאא

תופעת גניבת הסמארטפונים גואה בשנים האחרונות, יחד עם המחירים הגבוהים של המכשירים והביקוש העצום בקרב בני הנוער. אלא שבית המשפט המחוזי בלוד מנסה לשים לתופעה הזו סוף. כך לפחות עולה מהעונש החמור שהטיל על שני שודדי סמארטפונים.

כאמור, בית המשפט המחוזי בלוד הטיל עונש מאסר על שני תושבי רמלה ולוד, נתנאל מור חיים ואייבז סולימנוב, לאחר שהורשעו ב-13 סעיפי אישום של קשירת קשר בצוותא לביצוע עבירות שוד וגניבה של טלפונים סלולריים מקטינים.

בכתב האישום שהוגש נגד השניים פורטו מספר מקרים שבהם חברו השניים לביצוע השוד. שיטת הפעולה שלהם כללה בקשה לשיחה כששניהם בתוך רכב.

לאחר שהקטינים נענו ונתנו להם את המכשיר הסלולרי, או לחילופין התקרבו אל הרכב, היו השניים נמלטים מהמקום באמצעות רכבם, לאחר שחטפו את המכשיר מידי הקטינים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עם זאת, מכתב האישום עולה כי השניים פעלו גם תוך כדי איומי סכין וכך שדדו מכשיר סלולרי.

בפסיקתה ציטטה שופטת בית המשפט את שופט העליון סלים ג'ובראן, שכתב בפסיקה דומה שניתנה בשנת 2013 כי "אין מחלוקת כי עבירת השוד עבירה חמורה היא. ראשית, פוגעת עבירה זו בקניינו של הקרבן. שנית, וחמור מכך, עבירת השוד פוגעת בביטחונו האישי של הקרבן. תחושת האימה וחוסר האונים בה שרוי קרבן עבירת השוד, והחשש לחייו, מותירים בו לא פעם צלקות חמורות לאורך תקופה ארוכה".

נוסף על עונש המאסר בפועל שנגזר על השניים, פסקה השופטת גם קנס כספי בסך 3,500 שקלים.