אאא

ראש הממשלה נתניהו אמור לשאת נאום ביום ראשון, נאום בו יפרוש את תוכניתו המדינית. את הנאום ינאם נתניהו באוניברסיטת ´בר אילן´.

העובדה שנתניהו בוחר לנאום דווקא באוניברסיטה המזוהה עם הימין בישראל, מעוררת כשלעצמה את התחושה שהוא מתכוון להכין את הרקע לבאות.

גורמים בליכוד משוכנעים שנתניהו שהגיע לתפקידו בתמיכת הגוש הימני, עלול ´לשבור שמאלה´. טראומת שרון עדיין טרייה בזכרון. בשיחה שניהל ראש הממשלה עם חברי כנסת מהליכוד שביקשו להבהיר לו כי הם מתנגדים לפתרון שתי המדינות, אמר נתניהו כי צריך לפעול להבטחת עתידה של המדינה כמדינה יהודית לדורי דורות. בתגובה לטיעון שעד היום רק נתנו ולא קיבלנו דבר מהצד הפלסטיני למעט טרור, אמר נתניהו: "ומהי האלטרנטיבה?".

בליכוד מבקשים מנתניהו לא להשתמש בביטוי ´שתי מדינות´ שכן הדבר יעיד על נצחונו של השמאל. נתניהו כאמור, מביע אמפתיה למתנגדים, אך חוזר ואומר כי צריך לחשוב על עתידה של המדינה כמדינה יהודית וכי האחריות המוטלת עליו לעתידה של המדינה, מוטלת גם על הח"כים המתנגדים.

בתוך כך נודע כי גם השר בני בגין מתנגד לפתרון שתי המדינות והוא אף התבטא כי פתרון שתי המדינות, הוא בעצם "שתי מדינות, בדרך למדינה אחת, מדינת פלסטין". "אם זהו הפתרון היחיד, אז בעצם אין פתרון", אמר בגין.