אאא

היסטוריה בשב"ס - לראשונה אסיר ישן בסוכה - ולא מדובר בסתם אסיר אלא בשר לשעבר שלמה בניזרי.

אתמול שוחח שלמה בניזרי עם בנו נתנאל וסיפר לו בהתרגשות כי במהלך חג הסוכות זכה להיות הראשון בהיסטוריה של 'שירות בתי הסוהר' שעוזב את תאו למשך הלילה ועובר לישון בסוכה.

נתנאל סיפר ל'ישראל היום': "אנחנו מדברים בערך פעמיים ביום, אתמול בבוקר צלצל אלי אבא, וישר שמעתי שהוא שמח ומאושר יחסית לכל יום אחר. שאלתי אותו מה קרה, והוא סיפר לי בהתרגשות שנתנו לו לישון בסוכה. בתחילה לא הבנתי מה כל כך מיוחד, ואבא הסביר לי שיש בעיה לאסיר לישון בסוכה, והשב"ס לא מאשר זאת, אלא שהוא זכה להיות הראשון שמעביר לילה בסוכה ומקיים את המצווה כהלכתה".

בניזרי הבן הוסיף "אני מעריך שנתנו לו את הפריבילגיה הזו בגלל שיודעים שהוא רב גדול ויודעים מה הערך שלו ושל המצוות בעיניו. הם גם יודעים שלא מדובר באסיר מסוכן ולא חוששים שיעשה דברים שאחרים עשו...".

גורמים המקורבים לבניזרי נשמעו מרוצים: "אפילו אריה דרעי לא זכה לקיים את המצווה ככה". הם גם מזכירים, כי בנוסף למצוות שינה בסוכה, קיבל בניזרי בשבוע שעבר במהלך ביקור משפחתי את ארבעת המינים, ביניהם את האתרוג המיוחד ששלח לו אישית מנהיגה הרוחני של התנועה הרב עובדיה יוסף.

מדוברות השב"ס נמסר כי "מבדיקה מול גורמי מחוז מרכז  עולה כי המתואר אינו מוכר. הנוהל מאפשר לשהות בסוכה רק בשעות בהן האגפים בפעילות. לא ישנים בלילה בסוכות".

כזכור, רק לפני כשבועיים ביקרו  את בניזרי הרב עובדיה יוסף ובכירים נוספים מש"ס. הביקור אז עורר סערה, ועמותת אומ"ץ דרשה ממבקר המדינה ומהשר לביטחון פנים לבדוק את תקינות הביקור. לטענתם, "הופרו במהלך הביקור הנהלים הקיימים בשירות בתי הסוהר, כאשר התאפשר לבניזרי לארח את הרב בתנאים חריגים לפרק זמן ממושך".

"ספק גדול אם אסיר מן המניין יכול היה לקבל אורחים באולם גדול על טהרת פירות העונה. הדבר עלול ליצור תחושת אפליה קשה בקרב אסירים אחרים" – נטען במכתב.