אאא

בהמשך לפרסום על הקמת האתר "חילוני.COM" ששם לו למטרה להלחם ביהודים שומרי מצוות, "כיכר השבת" חושף אתר נוסף, "שבתOPEN" אשר הוקם לאחרונה ושם לו למטרה לחלל את השבת.

האתר מכיל מידע אודות עסקים ופעילויות פנאי הפתוחים בשבת, כדי להקל על מחללי השבת למצוא חנויות, מסעדות, טיולים, אטרקציות, נותני שירותים ועוד, שהמשותף לכולם הוא הזלזול בשבת הקדושה.

ששת ימי החול כנראה, לא מספיקים לכל הקניות והסידורים, אז אם כמו שנכתב באתר "לא הספקתם לקנות מיטה לילד כל השבוע?", רק צריך להקליד איזור והאתר ימצא עבורכם את חנות הרהיטים העובדת בשבת; "רעבים לדעת מי פתוח בשבת?", תמצאו את המסעדות הפתוחות שישמחו לבשל עבורכם בשבת הקדושה; "טיולים של שבת", שם תמצאו פארקים ומסלולים מפרכים לנשמה היתרה; על איסורים אחרים הם דווקא שומרים ומבקשים לשמור על פרחים מוגנים "טיול לאורך השדרה, אפשר לקטוף פרחים, רק כאלה שמותר".

אחרי השמירה על הנרקיס והכלנית יש קטגוריות נוספות שיפתרו את כל הבעיות בשבת "פיצוץ בצינור?... מחפשים מכבסה?... טסט לרכב בשבת?... למה לחכות ליום ראשון?", הפתרון מובטח, "סגור שתמצאו מי יפתור לכם את הבעיה ביום שבת!". כנראה שיש מי שבוחר להתענג בביקור אינסטלטור של שבת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מקימי האתר "שבתOPEN" הגדירו אותו "פורטל עסקים, פעילויות ושירותים העובדים בשבת.", למרבה הבושה שרבבו בשם האתר את שם היום הקדוש - יום השבת – לצורך מטרה שסותרת אפילו את הפירוש המילולי שלו, שביתה.

"כנסו לשבתOPEN ותסגרו לכם מסלול", כדי שבאמת יהיה סגור, על כל מכבדי השבת להשתמש במידע שבאתר כדי לדעת לאילו אתרים להימנע מללכת ולאלו נותני שירותים, חנויות, מוניות וכו' לא לפנות גם בימי החול.

גורמים ברבנות הראשית הגיבו: "חשוב מאוד לחשוף את המידע לתועלת הרבים ולמען כבוד השבת. כל יהודי שמכבד את השבת יעדיף מטבע הדברים לפרנס את מי ששומרים על כבודה ולא את מחללה, ואנו תקווה שבעז"ה פרסום הדברים יגרום לבעלי עסקים לחדול מעבודה ביום השבת שהיא היא מקור הברכה".