אאא

דרמה בחנן 10. לפני שעה קלה, בנוכחות עשרות אנשים מייד לאחר תפילת מנחה וברית שנערכה במקום, שאל מזכיר 'ועדת הרבנים לענייני שבת' הרב יצחק גולדנקופף בשם האדמו"ר מגור את מרן הגרי"ש אלישיב האם נכונה השמועה כי הגרי"ש שינה את דעתו בסוגיית  'שפע שוק'. תגובת הגרי"ש הייתה נחרצת: "אין שום שינוי, עצם הכניסה לשם היא בגדר של חילול שם שמים".

בין עשרות הנוכחים בחדר, היה גם יהודה יברוב מזכיר הוועדה הרוחנית של יתד נאמן, אריה אלישיב הנכד, ומקורבים רבים נוספים. השיחה כולה הוקלטה על ידי הנוכחים, והושמעה לכתב כיכר השבת.

הגרי"ש הוסיף, כי עמדתו לא השתנתה במאום, וכי אף לא היה לו לרגע שיקול שכזה. שהרי מדובר בהבטחה בלבד שקיבל - כי בעתיד יסגרו חנויות הרשת. הגרי"ש הבהיר, כי הציבור חייב להמשיך ולהפקיד לקנות אך ורק במקומות שומרי שבת. ומי שמחלל שבת בפרהסיה לא יכול לקבל מאיתנו סיוע. ולמרות שהידיעה ביתד נאמן על החלטת הרשת להתחיל לסגור חנויות בשבת הייתה על דעתו, הרי שעד למימוש ההבטחה וסגירת רשת AM:PM  בשבתות במלואה, יש להתייחס ל'שפע שוק' כמחללת שבת לכל דבר ועניין.

"חושבים שאם יש 3 חנויות פחות פתוחות בשבת אני צריך לשנות את דעתי בגלל זה...איך אני יכול לסייע למחללי שבת" אמר הגרי"ש בחריפות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המהפך לטובת שפע שוק שהחל השבוע, נגמר לכאורה כעת במפח נפש, כאשר ההתבטאות החריפה והחד משמעית הופכת את הקערה על פיה, וזאת לאחר שבטאוני המפלגות כבר כתבו כי הוסר החרם, ובשבועוני סוף השבוע ניתן היה לחזות במודעות שפע שוק, אחרי תקופת היעדרות ניכרת.

יש לציין, כי בעיתון משפחה השבוע, לצד עמוד הפרסום של שפע שוק, הביאה הכתבת רחלי שפירא את תגובתה של רות שטרית דוברת הרשת, המכחישהכי ישנה כל כוונה שהיא לסגור את רשת AM:PM בשבתות. מאוחר יותר, הבינו במשרד היח"צ את הטעות, ובחרו ב"אין תגובה".

בעקבות ההתפתחות היום, חוזרת 'שפע שוק' לכאורה לנקודת המוצא, כארש בעקבות ההתבטאות המפורשת נגד הרשת, ייתן אף כי מצבה כעת גרוע יותר מהבחינה הציבורית החרדית.