אאא

מאות מתפללים שהו במהלך תפילות יום הכיפורים ברחבת שריד בית מקדשנו, הכותל המערבי, אך לאחר צאת הצום נאלצו להתעכב זמן רב בעקבות מחדל של המשטרה.

בעת שהמתפללים ביקשו לצאת מרחבת הכותל המערבי כדי לשוב לביתם, לאחר צאת הצום, הם נאלצו להתעכב במשך דקות ארוכות באוטובוס.

הסיבה: מחסות משטרתי של אבנים כבדות שהוצב באזור בריכת הסולטן, ככל-הנראה כחלק מאבטחת היום הקדוש, מנע את מעבר האוטובוסים שנאלצו להמתין זמן רב עד שהאבנים הוזזו.

חיים גפן, אחד המתפללים שנכח במקום, סיפר ל"כיכר השבת" כי "אנשים הגיעו לכותל בקווי האוטובוס ובשלב מסוים האוטובוס עצר בכביש למשך דקות ארוכות. הנהג הסביר שישנם כמה אוטובוסים לפניו. ירדתי למטה וראיתי שיש בטונדות שחסמו את הכביש, כך שלא הייתה אופציה לעבור שם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"תחשוב שכל מי שיצא מהכותל לא יכל לשוב הביתה. אנשים התקשרו למשטרה והם לא טרחו להגיע ולא היה מה לעשות. אנשים חיכו ועצרו טרמפים", הוא מספר.

"אני חושב שמדובר כאן במחדל רציני, משום שהמשטרה הייתה צריכה לעדכן את חברת אגד על כך שיש מחסום, ואז אולי נהגי האוטובוסים היו נוסעים בדרכים חלופיות", טוען גפן.

נוסע נוסף קובל בשיחה עם "כיכר השבת" על המחדל ואומר כי "בושה שלא אכפת לאף אחד, מאות אנשים, אחרי צום ארוך, שרק מבקשים לשוב הביתה כדי לפתוח את הצום, נאלצו לבזבז זמן רב בשל מחסום שהמשטרה לא טרחה לפנות אותו בזמן".

תגובת משטרת ירושלים לא נתקבלה עד לשעת פרסום הידיעה.