אאא

כל ילד שלישי לומד במסגרת חרדית, כך זעקו כותרות העיתונים בשבוע האחרון. ואכן, מתברר שזו המציאות.

במכללת "מקור המעיינות" המכשירה עובדי הוראה חרדיים מדווחים על עלייה בביקוש למדריכות טיולים מהמגזר החרדי.

להדרכת טיולים נחוץ רישיון ממשרד החינוך ויש לעבור לשם כך הדרכה שאורכה כשנה. בעקבות הביקוש הרב יוגבר הרישום של מכללת מקור המעיינות למגמה זו.

ב'מקור' אומרים כי "לצערנו, מוסדות חינוך חרדים רבים המעוניינים לצאת לטיולים תוך אחריות ומקצועיות מקסימאלית לביטחונם של התלמידות מחד ומאידך שמירה על הצביון וההשקפה הטהורה גם במהלך הטיול נתקלים במחסור במדריכות טיולים המוכרות על ידי משרד החינוך ובעלות רישיון לעסוק בהדרכת טיולים שבאות דווקא מהמגזר החרדי. על כן, החלטנו לתגבר את המגמה בקרב הנשים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בית הספר להכשרת מדריכי ומדריכות טיולים מבית "מקור המעיינות" נפתח לפני מספר שנים. מאז פתיחתו הוכשרו מאות תלמידים והפכו למדריכות טיולים מבוקשות.

במסגרת הקורס שאורכו כשנה (480 שעות) נלמדים הנושאים הבאים: ידיעת הארץ, פדגוגיה של הטיול, מיומנות שדה, בטיחות ובטחון בטיול והכרת אזורי טיול. כשכל הלימודים מבוקרים על ידי ועדת רבנים כדי שיהיו מותאמים לציבור החרדי.

היתרון של 'מקור המעיינות', מעבר להיותו מוסד לימודים על טהרת הקודש, הוא בקיומו של מאגר מדריכי הטיולים החרדים של מכללת "מקור המעיינות" שבתי ספר רבים פונים אליו לאיתור מדריכי טיולים חרדיים.