אאא

תופעה מחרידה, מתפתחת לה בקרב 'כת השאלים': בשל חשש לבעיות צניעות, אבות מיילדים את בנותיהם הכורעות ללדת ללא כל סיוע רפואי, כאשר לעתים הדבר מגיע לכדי פיקוח נפש.

בשבוע שעבר, אישה צעירה הנמנית על כת השאלים, (משפחת ק. - ח.ש.) כרעה ללדת, מוקדם מהצפוי, וכמנהגם להחמיר בקיצוניות איומה, לא הזעיקו עזרה רפואית אלא אביה, יילד אותה בביתם בשכונת מאה שערים.

בשל הלידה המוקדמת, התינוק נולד פג, אך למרות זאת, הם לא מיהרו להזעיק עזרה רפואית. לאחר מספר שעות, הבחינו כי התינוק נתון בסכנת חיים של ממש, והזעיקו את אחד מאנשי ההצלה המתגורר בשכונה.

מתנדב ההצלה, הבהיר לבני המשפחה כי בכדי להציל את חייו של התינוק עליו לפנותו במהירות לבית החולים. המשפחה סירבה לכך בתקיפות, אך הלה החליט להציל את חיי התינוק ופינה אותו לבית החולים שם אושפז.

לאחר שאיש ההצלה סירב לתת פרטים מזהים בכדי לא להפליל את המשפחה, הודיעו בבית החולים כי לא יאפשרו את שיחרורו של התינוק, ללא שההורים יזדהו ויוכיחו כי הם הורי התינוק.

בבית החולים מטפלים בתינוק במסירות, אך במקביל פונים ומערבים את שירותי הרווחה בעיר, שיבדקו מהיכן הגיע ומה קורה עם בני משפחתו. איש ההצלה, אליו פנו בכדי לקבל מידע, פנה לבד"צ בשאלה כיצד לנהוג.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

רבני 'העדה החרדית' הוציאו מכתב כי על אבי התינוק חלה החובה להגיע לבית החולים ולהזדהות, בשל החשש כי בית החולים לא ישחרר את התינוק ועל-מנת להציל את חייו ולאפשר טיפול ראוי לתינוק, אך אבי התינוק עדיין מסרב לעשות זאת למרות ההוראה המפורשת מבית הדין.

לפי שעה, התינוק עדיין מאושפז בבית החולים, פרטיו אינם ידועים, כמו גם מי הם הוריו, ואף הוכחות ללידתו לא קיימים, מאחר והוא נולד בביתו ללא שום מסמך מזהה.

ל"כיכר השבת" נודע כי משפחתה של היולדת, כבר עלתה לכותרות בסיפור אחר, כאשר אחת האחיות במשפחה סירבה להתגרש מבעלה, שהלך והתחתן בחשאי בטענת שווא לקבלת היתר ממאה רבנים, וכך הצליח לגרום לה לקבל ממנו גט. אם המשפחה היא ממנהיגת 'כת השאלים'.

בעקבות הסיפורים המחרידים הללו, כמו גם סיפורים נוספים המתחוללים ב'כת השאלים', בשעה 17:00 אחר-הצהריים מתכנסים חברי הבד"צ 'העדה החרדית' לדיון מיוחד על ה'כת' בשאלה כיצד להילחם בתופעה המסוכנת הזו, ובבעיות ההלכתיות שהם גורמים, זאת לקראת הוצאת חרם נגד אנשי ה'כת' והרבנים התומיכם בפעולותיה.

"כיכר השבת" ימשיך לעקוב אחר הפרשה ולדווח.

לפניות לכתב: [email protected]