אאא

גל ההסתה החמור בכלי התקשורת נגד הציבור החרדי, ממשיך להניב מקרים קשים של תקיפת הציבור החרדי, והבוקר (שני) הקורבן לתקיפה היתה ילדה חרדית בת 11 בדרכה לבית הספר.

הילדה, ב', בת למשפחה חשובה בשכונת קטמון הישנה, בה מתגוררים זה לצד זה במשך שנים ציבור חרדי, דתי וחילוני, בדו קיום ובאווירה טובה.

מדי בוקר, היא נוסעת בשני אוטובוסים בדרכה לבית הספר 'בית יעקב', שנמצא בשכונת רוממה. בתחילה היא עולה על קו 4 שמגיע מ'מלחה', ובאמצע הדרך מחליפה אוטובוס לקו 49.

הבוקר, מעט לפני השעה 8, היא עלתה כהרגלה על קו 4, בדרך לבית הספר. בתחנה ברחוב 'קרן היסוד', עלה צעיר חילוני לאוטובוס, שהחל מיד לקלל ולגדף את הילדה הקטנה, וירק לעברה מספר פעמים.

לדבריה, הוא צעק לה שה"חרדים מקוללים", ושהם לא יסעו יותר באוטובוסים, ואף אמר לה "קללות שהיא לא מבינה", שפכי הנראה מדובר בניבולי פה מהזן הנחות והמסוכן.

מלבד זאת, איים עליה הצעיר החילוני כי הוא יודע שהיא חוזרת עם חברותיה בקו 49, ואף יודע באיזה שעה, והוא יחכה לה עם חבריו וייתן לה "מנת אפיים", כלשונו.

נהג האוטובוס ניסה להרגיע את הצעיר אך ללא הצלחה. הילדה נבהלה מאוד, ולאחר שאף אחד מנוסעי האוטובוס לא קם לסייע בעדה ולא עזר לה מול הצעיר התוקף, היא ביקשה מהנהג לרדת, אך הוא סירב בטענה שהוא עלול לקבל קנס. תוך כדי כך הצעיר המשיך לתקוף את הילדה, לקללה ולירוק לעברה.

בתחנה השנייה ברחוב קרן היסוד, היא ירדה מהאוטובוס תוך כדי בכיות מהפחד והבהלה, והצעיר המשיך בשלו ואף הספיק לתת לה בעיטה והעיף אותה מהאוטובוס.

"זה הגיע לשפיכות דמים"

ההורים שלה מיהרו להגיע אל המקום, ואספו אותה משם ברכבם. מאוחר יותר הם נגשו עמה אל תחנת משטרת מרחב מוריה, והגישו תלונה נגד התקיפה החמורה.

שמעון מוזס, אחד מעסקני השכונה ובנו של ח"כ מנחם אליעזר מוזס, אומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "מדובר בשכונה שקטה וטובה. הפעם זה הגיע לכדי שפיכות דמים, נראה שהדם החרדי הותר. לאחרונה נהיה טרנד לתקוף את החרדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"זה מקרה חמור מאוד, ויותר מכך מפחיד לחשוב שאף אחד מנוסעי האוטובוס לא קם לסייע לילדה, אלא נשארו לשבת כאילו ומדובר באיזה סרט דרמה", אומר מוזס.

לדבריו, המשטרה התייחסה בחומרה לתלונה שהוגשה והבטיחה לפעול בכדי לאתר את הצעיר החילוני התוקף.

שמעון מוזס, מוסיף ומספר כי הילדה בטראומה גדולה ואמרה שאינה מוכנה לנסוע יותר באוטובוס לבית הספר. לדבריו, "יש כאן מספר בנות שההורים נבהלו מהסיפור, וכבר מדברים פה לארגן הסעה פרטית שתיקח את הילדים לבית הספר, רק ככה נוכל לשמור עליהם".

"אמא של אחת הילדות סיפרה", מוסיף מוזס ומספר, "שלפני שבועיים מישהו התנכל לילדה של בת התשע, ומאז היא שמה לה טלפון בתיק, שכשהיא באוטובוס היא משוחחת איתה כל הדרך, וככה הילדה מרגישה שהיא בטוחה".