אאא

הולכים לבחירות: לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו פיטר את השרים יאיר לפיד וציפי לבני והודיע על הליכה לבחירות, כבר היום (רביעי) תצביע מליאת הכנסת בקריאה טרומית על הצעת החוק לפיזור הכנסת.

יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין זימן את ראשי הסיעות לשעה 10:00 בבוקר כדי לקבוע תאריך מוסכם לבחירות כלליות לכנסת ה-20.

כאמור, בשעות הצהריים תתקיים ככל הנראה הצבעה בקריאה טרומית על החוק לפיזור הכנסת, והמפלגות שנשארו בקואליציה - הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי - צפויות לתמוך בו.

בכך תגיע לסופה ממשלת נתניהו השלישית, שכיהנה רק כ-20 חודשים.

לפני ההצבעה, ראשי הסיעות ינסו להגיע להסכמה על תאריך לבחירות, כאשר כעת מדברים בלשכת ראש הממשלה על שלושה תאריכים אפשריים - 10 במרס, 17 במרס או 24 במרס - כארבעה חודשים מהיום.

ראש הממשלה מודיע על הליכה לבחירות, הערב (צילום: אלי מנדלבאום - ynet) 

עם זאת, נראה שהסיעות החרדיות עשויות לתמוך דווקא בקיום בחירות בתאריך 31 במרס, בתחילת חודש ניסן, בזמן שתלמידי הישיבות נמצאים ב"בין הזמנים".

חברי הכנסת של "יש עתיד" יתכנסו בשעה 10:30 לישיבת סיעה בה ישמעו מהיו"ר יאיר לפיד, שר האוצר המפוטר, סיכום על אירועי היממה האחרונה. גם סיעת "הליכוד" תתכנס במקביל לעדכון מראש הממשלה בנימין נתניהו על נושא הפריימריז. 

הליכה לבחירות בזמן הנוכחי משפיעה על מגוון רחב מאוד של תחומים. למעשה, מהרגע שהכנסת תתפזר ועד לכינונה של ממשלה חדשה לא יוכלו להעביר תקציב מדינה, מה שאומר שכלכלת ישראל תפעל על "אוטומט" וללא הנהגה.

בעקבות כך, תקציב הביטחון, רפורמות בבריאות ועוד ששל נושאים שונים יהיו תקועים עד לכינונה של ממשלה חדשה.