אאא

פואד בן אליעזר, יו"ר הכנסת בפועל, הודיע היום לחברי הכנסת כי מחר תתכנס מליאת הכנסת לבחירת יו"ר כנסת חדש, וכינון הממשלה החדשה בראשות בנימין נתניהו.

לתפקיד יו"ר הכנסת צפוי להיבחר השר היוצא יולי אדלשטיין (ישראל ביתנו), לאחר שנתניהו החליט להדיח את היו"ר היוצא ראובן (רובי) רבלין.

בן אליעזר זימן את חברי הכנסת לאחר שראש הממשלה נתניהו הודיע לו ולנשיא המדינה שמעון פרס כי עלה בידו להרכיב ממשלה חדשה - שהינה ממשלתו השלישית.

הממשלה החדשה מורכת מהמפלגות: ישראל ביתנו, יש עתיד, הבית היהודי והתנועה. וכפי שיאיר לפיד ביקש, ובגיבוי מנהיג ציבור הכיפות סרוגות נפתלי בנט, אף שר חרדי לא יכהן בממשלה הבאה, מה שיגרום לכך שבתמונה הקבוצתית של הממשלה לא יהיה שר עם זקן ופיאות.

כזכור, אתמול אמר נתניהו עם כניסתו לפגישה עם נשיא המדינה: "בממשלה הזו ישנו שיתוף פעולה, ואני מאמין כי נוכל להביא בשורה בכל התחומים לכלל אזרחי ישראל, זוהי משימתי ואני יודע כי גם תפילתך".

פרס בירך את נתניהו ואמר: "מלאכת הרכבת ממשלה הינה מורכבת ודרשה מאמצים עצומים ותושייה רבה. ישנן בעיות תלויות אך מלאות הזדמנויות בתחום הביטחוני, החברתי והן בעשיית ובקידום תהליך השלום. המדינה זקוקה לכך והעם זקוק לכך- הזמן הגיע".