אאא

במייל פנימי לפעיליו, כתב הפוליטיקאי הטרי יאיר לפיד כי מחר (שלישי) יחשוף את "תוכנית לפיד - שירות שווה לכולם".

מדובר במייל הראשון שהוא כותב לתומכיו, בו מתנוסס הלוגו החדש של מפלגת לפיד "יש עתיד". המייל חתום על-ידי "צוות לפיד", אבל נכתב, כמובן, על-ידי יאיר עצמו וסוללת יועציו.

"רכזים, פעילים ותומכים יקרים", כך נפתח המייל, "אנו שמחים להזמינכם לכנס מיוחד עם יאיר לפיד, בו יציג לפיד את 'תוכנית לפיד לשירות שווה לכולם'. התוכנית, אותה אנו מציעים כפיתרון לסוגיית 'חוק טל'".

לפיד ממשיך וכותב: "בשלושת החודשים הקרובים מדינת ישראל תידרש להחליט האם היא מוותרת על 60,000 אזרחים מידי שנה, או מחוללת שינוי ערכי מהותי. האם היא מנציחה את אי השוויון בחברה הישראלית, או בוחרת לשנות. אז מה אתם מתכוננים לעשות?"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

את התוכנית יחשוף לפיד מחר, בבית התפוצות בתל-אביב בשעה 5 אחר-הצהריים. "מספר המקומות מוגבל", נכתב במייל, "במידה וצפוי לחול כל שינוי הגעתכם נשמח לקבל עדכון מראש".

במייל, מצורפת תמונה של לפיד, לצד הכיתוב "שירות שווה לכולם" בתוך סמל מגן דוד, כפי שניתן לראות בתצלום המצורף לכתבה.

לפיד: "לבטל את חוק טל"

לפני חודשיים, בהרצאה בפני תלמידי תיכון "אביב" ברעננה, לפיד התייחס לחוק טל. "אנחנו צריכים לבטל את חוק טל", אמר לפיד, "עכשיו תראו, אל תטעו: חוק טל לא בוטל. הוא עדיין כאן עד לאוגוסט, והם ינסו לתחמן. הם ימצאו איזה סעיף, הם ישנו איזה שם, הם יקראו לזה בשם אחר והם ינסו להשאיר את הדברים כמו שהם היו", הוא אומר בנימה שנשמעת פוליטית לגמרי"

במאמריו בעיתונות בשנים האחרונות, התייחס לפיד מספר פעמים לחוק טל וקרא לבטלו.