אאא

מחר (חמישי) תערוך 'העדה החרדית' עצרת ענק בכיכר השבת - במחאה נגד מסיבות רחוב שתערוך עיריית ירושלים מידי יום שישי ברחוב 'הנביאים'. המסיבות יתחילו בשעת צהריים וצפויות להימשך אל תוך השבת.

שלא כמו בהפגנות האחרונות, הפעם יגיעו לעצרת כל חברי 'העדה החרדית' ובראשם הגאב"ד הרב יצחק-טוביה וייס והראב"ד הרב משה שטרנבוך. בואם של השניים צפוי להביא אלפים לעצרת הענק.

העצרת צפוייה להתחיל בשעה שבע בערב. כבר בצהריים התכסו רחובות ירושלים במודעות שחורות הקוראות לציבור לצאת ולהפגין, תחת הכותרת "זעקת ירושלים - על הריסת ירושלים בקדושתה על-ידי עיריית ירושלים בארגון ארועי חוצות מכוערים והריסת השכונות הוותיקות בעיר הקודש".

בשעות האחרונות יוצאים רמקולים הקוראים לציבור להגיע מחר בהוראת ראשי 'העדה החרדית'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשבועות האחרונים, מידי שבת מתקיימות הפגנות ברחוב 'הנביאים' נגד פתיחת 'חניון קרתא' בשבת. בשבועיים האחרונים החלו להגיע להפגנות מפגינות חילוניות בלבוש פרובוקטיבי המוחות נגד המחאה החרדית. ב'העדה החרדית', יש מי שמקשר בין פתיחת החניון למסיבות ההוללות מידי יום שישי.

יצויין כי בתחילת השבוע נפגשו חברי המועצה החרדיים עם הגאון הרב שמואל אוירבאך שליט"א והמקובל הרב בניהו שמואלי שליט"א בעיקבות המופעים הללו. "ננסה למנוע את הארועים הללו, אך לא את הכל נוכל למנוע", אמרו חברי המועצה.

בכיר ב'העדה החרדית' אמר הערב ל'כיכר השבת': "העירייה והעומד בראשה מנסים שוב ושוב להבעיר את העיר ללא הצלחה - אבל האירוע הזה, שנמצא מרחק של עשרות מטרים משכונת מאה שערים - יגרום להבעת הבירה", כלשונו.