אאא

נס בנתיבות: בעקבות מטח הרקטות הבלתי-פוסק מכיוון רצועת עזה לעבר העיר, החליטה משפחה מנתיבות לצאת "להתאוורר". הערב (חמישי) התברר למשפחה כי היציאה הצילה את חייהם, זאת לאחר שרקטה פגעה ישירות בביתה.

נזק רב נגרם למבנה, אך בחסדי שמים גדולים לא היו נפגעים בנפש.

בתוך כך, מטח כבד של עשרות רקטות נורה בשעתיים האחרונות אל עבר אזור גוש דן, השפלה, עמק חפר, בני ברק ואזור השרון. מערכת "כיפת ברזל" ביצעה מספר יירוטים מוצלחים. מטחים כבדים נורו גם לעבר אשדוד, אשקלון ויישובי עוטף עזה. בכל האירועים לא דווח על נפגעים או על נזק.

ארגון אונר"א, סוכנות הסעד לפליטים פלסטינים של האו"ם, דיווח כי גילה 20 משגרי רקטות של חמאס בתוך בית ספר.

מוקדם יותר התקבלה הודעה בצה"ל על חשש לחדירת מחבלים באזור הדרום. כבישים באזור נסגרו וכוחות רבים הוזנקו אל המקום. התושבים ביישובים הסמוכים לגדר הונחו להישאר בבתיהם. לאחר סריקות נרחבות של כוחות צה"ל והמשטרה הוסר החשש.

כאמור, עוד קודם לכן, מיד לאחר הפסקת האש ההומניטרית, חודש הירי לעבר ישראל. ארגוני הטרור ברצועה ירו מטחים לעבר העיר אשקלון ויישובי עוטף עזה. בחסדי שמיים, בכל האירועים לא דווח על נפגעים בנפש או על נזק לרכוש.

בנוסף, נשמעו אזעקות גם בבאר שבע, בשדרות, במועצה האזורית חוף אשקלון ובמועצה האזורית שער הנגב. בשעה הראשונה שלאחר ההפוגה התפוצצו שבע רקטות בשטחים פתוחים, אחת מהן בשטח פלסטיני.

במקביל, גם בישראל וגם בחמאס הכחישו את הדיווח של רשת BBC כי החל ממחר ב-6:00 בבוקר תיכנס לתוקפה הפסקת אש כללית בין ישראל לבין חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

דובר מטעם שר החוץ המצרי מסר כי מצרים מנסה לתווך בין הצדדים, אך לפי שעה הוא אינו יכול לבשר על הפסקת אש.

מצה"ל נמסר: "ארגון הטרור חמאס מפעיל מאמצים רבים בכדי לפגוע באזרחי מדינת ישראל. עד כה - הוא נכשל בכל דרך בה בחר. פגענו קשות ונעמיק את הפגיעה בארגון הטרור חמאס, בתשתיות הטרור שלו ובכל גורם המפעיל טרור לעבר מדינת ישראל ואזרחיה".