אאא

גירסת הנהג. אחר-הצהריים (חמישי) השלימו שוטרי מחוז שי את חקירת דוד חי וידבסקי, נהג הרכב שחמשת נוסעיו נהרגו, בעת שאוטובוס התנגש בו חזיתית בכביש הבקעה - לאחר שחזרו מציון הרשב"י במירון.

בסוף החקירה, שוחרר הנהג בערבות. על-פי הפרסומים, הנהג אמר כי מיהרו לחרוץ את דינו. "אמרו שישנתי ששתיתי, זה לא נכון. ישנתי לפני הנסיעה הזאת", אמר.

על-פי דברי הנהג שפורסמו על-ידי העיתונאית שרה בק בערוץ 2, אמר הנהג כי ככל הנראה מדובר בתקלה טכנית שהביאה לתאונה הקשה הזאת.

אתמול (רביעי) העניק עו"ד רוני פאלוך, עמו התייעצו קרוביו של הנהג, ראיון מיוחד ל'כיכר השבת'. "מנסים ליצור אווירה ציבורית שהנהג כביכול אשם", אמר. "עם כל הכבוד להם, חוקרי המשטרה הם לא חוקרי כליות ולב. הם רק נשענים על נתונים חיצוניים. ואם יגילו פתאום שהצמיג התפוצץ, אז כולם יגידו: איך לא חשבנו על זה...

"כשאדם מתחיל את כל המשפט מתוך אקלים מאשים שכזה, זה לא קל להוכיח שהעובדות שונות. מה-גם שהנהג נמצא כעת בתוך אירוע פרטי שאין עוררין על הטרגדיה הזאת. לנהג כזה, עומדת לו חזקת החפות. השופטים חיים בעולם אנושי והתת-מודע יכול להשפיע עליהם, בעקבות קריאת הדיווחים בכלי-התקשורת".