אאא

חסידות גור

בצהרי החג שביעי של פסח מתקיים טיש בראשות כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א ובהשתתפות כרבבת חסידים בה שרים את הפיוט "ובכן ויושע" מהיוצרות לחג, במנגינת האקדמות הנאמרות בחג השבועות.

מדובר בטיש מיוחד בו נאמרים במשך שעה ארוכה דברי תורה ע״י הרבי וכן הקאפלה (מקהלת החסידות) שרה משירי החג.

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן

באחרון של פסח, מדגיש מרן ראש הישיבה את הנסים הגדולים שהיו לעם ישראל ביציאת מצרים. הגראי"ל שטיינמן נוהג לסעוד שתי סעודות - האחת בליל החג והשנייה בצהרי היום. במהלך תפילת הותיקין בבוקרו של חג מקבל מרן ראש הישיבה את העלייה לתורה בה קוראים את שירת הים. לאחר תפילת מנחה מקבל ראש הישיבה קהל לעצה ולברכה כשרבים מנצלים זאת ועוברים בפניו להתברך.

חסידות בעלזא

אלפי חסידים מגיעים מכל רחבי הארץ לשהות בצילו של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א. בליל החג מתקיים טיש ארוך כשבסיומו שרים כל הקהל את שירת הים. בתפילת שחרית של החג ניגש הרבי בעצמו לעמוד לאמירת פסוקי דזימרא ואת פסוקי שירת הים "אז ישיר" אומר הרבי עם הציבור פסוק בפסוק.

בנוסף, קורא הרבי בעצמו את הקראה בתורה של החג. לקראת הערב מתאספים האלפים בראשות האדמו"ר בהיכל אגרויסע שטוב לטיש מיוחד המשולב בסעודת משיח בו שרים משירי החג.

חסידות ויזניץ

בליל החג מתקיים טיש מיוחד בראשות מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א, בסופו שרים כל הציבור את פסוקי תפילת שירת הים במשך שעה ארוכה ובמהלכו אומר הרבי דברי תורה במעלת חג הפסח ואחרון של חג.

לקראת צאת החג, מתקיים טיש נעילת החג במעמד אלפים בו נושא הרבי דברי חיזוק והדרכה לחסידים לקראת ימי הקיץ וכן בנושאים העומדים על הפרק.

חסידות צאנז

אלפי חסידים מגיעים לקראת החג לשהות בצילו של כ"ק מרן האדמו"ר מצאנו שליט"א. בליל החג נערך טיש בו נושא הרבי דברי תורה וחיזוק במשך שעה ארוכה. גולת הכותרת היא טיש מרגש הנערך בעיצומו של החג בו שרים כל החסידים יחד את קטעי ההגדה וכן הרבי אומר פירושים שונים על ההגדה ובענייני חג הפסח.