אאא

עוד חברה תל אביבית בדרך לבורסה של ניו יורק – חברת מיי סייז דיווחה היום כי היא מתכננת לפעול לגיוס הון של 10 מיליון דולר בבורסה של ניו יורק (New York). כיום נסחרת החברה לפי שווי של 85.5 מיליון שקל בבורסה של תל אביב, ואם אכן תצליח להנפיק מניות בניו יורק – תהפוך מיי סייז לחברה דואלית.

מיי סייז מפתחת אפליקציה סלולרית באמצעותה יוכלו לקוחותיה למדוד את מידות גופם לצורך רכישת פריטי לבוש ללא מדידה של אותם פריטים בפועל. החברה תנסה לכבוש את שוק האופנה בארה"ב, שסובל כיום משיעורים גבוהים של החזרות פריטי אופנה ברכישות באינטרנט - בגלל אי התאמה בין מידות הבגד למידות הלקוח.

התחזיות של החברה שאפתניות במיוחד. הם צופים כי בפיתוח האפליקציה יושקעו 3 מיליון דולר, וכי היא תגיע למכירות של מיליארד דולר כבר בשנת 2016 (כך לפי הערכת השווי למיזם של BDO שפורסמה בעבר למשקיעים בחברה). בעלי המיזם מעריכים כי הוא יתפוס נתח שוק של 2% מרכישות האופנה המקוונות בארה"ב כבר בתום שלב החדירה.

בינתיים, כאמור, לחברה אין הכנסות – אין אפליקציה, וגם לפי BDO אין לה תוכנית עיסקית סדורה לדרך בה היא תכבוש את שוק האופנה הגלובלי באמצעות האפליקציה החדשנית שלה.

מיי סייז היא חברה רשומה בדלאוור ארה"ב, כאשר עד היום גייסה 1.7 מיליון דולר לפעילותה ממשקיעים זרים. היא הפכה לחברה נסחרת בתחילת השנה כאשר פעילות המיזם, שנוסד על ידי שושנה זיגדון, מוזגה לתוך השלד הבורסאי נולדצ'טרי ונצ'רס (לשעבר טופספין מדיקל).