אאא

זעם בימין: במהלך עימותים בחוות גלעד בין פעילי ימין לכוחות המשטרה, נורו כדורי גומי שפגעו במפגינים ופצעו כמה מהם.

לפי הדיווחים, חבר-הכנסת הד"ר מיכאל בן ארי התעמת עם השוטרים ובמהלך המהומות דחפו אותו והפילו אותו על הארץ.

בתגובה לתקרית, אמר בן ארי: "רק הליכוד יכול לירות כדורי גומי על מתיישבים ולהמשיך להילחם ביהודים ולהחריב בתים. בזמן שההתנתקות הביאה עלינו גראדים בבאר שבע. עסוקים נתניהו ואהרונוביץ בחורבן ובפגיעה חסרת תקדים במתיישבים. מה שרבין ואולמרט לא עשו עושה ממשלת ימין".

מועד מתיישבי השומרון נמסר בעקבות האירועים כי "ההרס והאלימות בחוות גלעד הינן מעשה התגרות של אהוד ברק במתישבים כתגובה לדרישה היום בכנסת להפקיע ממנו את סמכויות מתן אישורי הבניה וניסיון לשקם מעמדו בשמאל לאחר שהתברר שרשימתו תמחק בבחירות. ברק כמו שאר שונאי ההתישבות ישאר הערת שוליים בהיסטוריה היהודית".

ארגון קוממיות מסר כי ראש הממשלה לא ראוי להנהיג את עם ישראל. "ראש הממשלה חצה היום קו אדום נוסף. הבוקר כיוון ביבי את כלי הנשק לעבר אוהבי הארץ ובוניה. בפעולתו בחוות גלעד הבוקר, הוכיח כי אין מעצורים לבלבולו וטיפשותו! נתניהו, הינך עומד היום כשבר כלי ערכי, ההיסטוריה תוריד אותך מכסאך בחרפה ובוז, ותשפוט אותך כפי ששפטה מנהיגים אחרים לא מכבר.

"מי שאינו מבדיל בין אוייב לאוהב אינו ראוי להנהיג את ישראל ולו שעה אחת".

ואיך מגיבים במשטרה? שם אמרו כי "כאשר נכנסו הכוחות לפעילות, החלו מפירי סדר לידות לעברם אבנים. השוטרים הגיבו תוך שימוש באמצעים על-פי מדרג הפרות סדר. כלל האמצעים הם אמצעים לא קטלניים, שנועדו לבלום את ההתפרעות".