אאא

ויקטור אלול, אביה של האלמנה אווה סנדלר וסבם של שני הנרצחים אריה וגבריאל הי"ד, אמר לאחר שעודכן על הרג המחבל מוחמד מראח: "אני שמח שתפסו אותו, לא בגלל שנאה, לא בגלל נקמה אלא כדי שהטבח הזה לא יחזור שוב, הוא חתיכת נבלה"

התובע הכללי של פריז פרנסואה מולן, אמר לאחר תום המבצע: "המחבל מראח שקפץ מחלון הדירה מת כתוצאה מירי של השוטרים בראשו, וחמישה שוטרים נפצעו במהלך הפשיטה. עשינו את הכול כדי לעצור אותו בחיים".

בתוך כך, עם פלישת כוחות ימ"מ הצרפתים לדירת המחבל - הזוועה הגיעה למימדים חדשים: מהחיפושים בדירה התגלו קטעי וידאו בהם הוא צילם את הטבח הקשה בכניסה לבית הספר 'אוצר התורה'.

יצוין כי במהלך המשא ומתן בין המחבל לכוחות המיוחדים, סיפר כי העלה לרשת את קטעי הווידאו הקשים, אך עד כה חוקרי המשטרה טרם הצליחו לאתר היכן העלה את הסרטונים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך-כך, ארגון הקשור ל'אל קאעידה' פרסם הודעה בה קיבל אחריות לטבח הקשה בטולוז.

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי כינס מסיבת עיתונאים לאחר תפיסת המחבל בה אמר: "רצינו להעמיד את המחבל לדין אך לא לסכן חיים נוספים.

"הקורבנות, הילדים, החיילים, האב ומשפחותיהם, אני רוצה לשמור להם את מחשבתי הראשונה ולשלוח את תנחומיי לכל המדינה כולה, אני רוצה להודות לכוחות הביטחון למערכת המשפט ולשר הפנים על העבודה הנפלאה שעשו, הכול נעשה בכדי שהרוצח יובא לדין, לא ניתן היה לסכן עוד חיים, היו יותר מדי הרוגים. החקירה נמשכת בכדי לבדוק אם ישנם עוד שותפים".

מוקדם יותר ניחם ראש הממשלה בנימין נתניהו את האלמת אווה סנדלר ואמר לה: "לחשוב על מרים הקטנה שנרצחת בצורה כה אכזרית זה נורא, שכול זה כמו נכות זה כואב ומייסר, כאילו גדעו חלק מגופך, כולנו מתפללים שתמצאו את הכוחות להתמודד עם כאבכם הגדול".