מימרן ואמסלם  (צילום: מאיר אלפסי, יח"צ)
אאא

כבר תקופה ארוכה שמאזיני רדיו 'קול ברמה' לא שומעים בשידור את קולו של ח"כ חיים אמסלם, שהודח מתנועת ש"ס בהוראתו של מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף.

אתמול, במפתיע, התראיין אמסלם למהדורה המרכזית. איך זה קרה? לטענת מגיש המהדורה, אבי מימרן, "אמסלם פנה לרשות השנייה בבקשה שהרדיו הספרדי יראיין אותו".

בתחילה היה נראה כי הראיון מתנהל כשורה, מבלי שהמאזינים יבחינו במתח השורר ביניהם, אך מהר מאוד הראיון גלש לפסים אישיים.

מימרן הציג בפני אמסלם דברים שאמר לפני כשבועיים בכינוס באגודת בית הכרם בירושלים, שם התייחס אמסלם לאמירות של מרן הרב עובדיה יוסף בשיעוריו במוצאי שבת.

אמסלם התבטא אז: "לדעתי, הסגנון צריך להיות מעודן, מקרב את הלבבות, מחפש לראות את הטוב, אני חושב שהאמירות הללו (האמירות של מרן הגר"ע יוסף, י.כ) בעייתיות וצריך לקחת בחשבון כי הן משודרות באמצעות לווין ונשמעות על ידי עשרות - אם לא מאות אלפי אנשים. צריך לשקול אם אמירתו עושה לשם שמיים או מרחיקה".

אמסלם הגיב: "כשבקשו לראיין אותי אצלכם, אמרתי מפורשות שאני לא רוצה להתייחס לדברים בקשר לרב עובדיה יוסף".

"אתה עומד מאחורי הדברים?", שאל מימרן, ואמסלם התחמק: "יש לך דברים אחרים לשאול אותי?".

הרוחות התלהטו עוד יותר, כשמימרן שאל: "אתה באמת עדיין חושב שכל ההשקפות שלך מתאימות למרן הרב עובדיה יוסף?! מרן הרב עובדיה יוסף אמר לצום, להתענות, להגיד אבינו מלכנו בשל גזירת הגיוס אבל ההשקפה שלך אחרת לגמרי - זו לא גזירה, זה דבר טוב".

העימות מחריף

בנימת זלזול שאין לטעות בה, השיב אמסלם: "אני לא אשאל אותך כמה צמו וכמה אמרו אבינו מלכנו"...

מימרן הגיב: "אין טעם לחזור על מה שמרן הרב עובדיה כתב עליך".

אמסלם ניסה לדבר על אפליית הבנות הספרדיות, אולם מימרן הפריע לו. אמסלם זעם: "אתה יכול לומר את הדברים ולשדר אותם כפי שאתם רגילים לעשות פעם אחר פעם, ולעוות את הדברים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשיאו של הראיון, חשף מימרן את הסיבה שהביאה לקיום הספק ראיון ספק עימות: "אני מתקשר אליך כי פנית לרשות השנייה ודרשת שנראיין אותך". אמסלם מחה והכחיש: "לא דרשתי שתראיין אותי, אתה אומר דברים לא נכונים בשידור".

מימרן המשיך להגיב בלעג לאמסלם ואמר: "אני פניתי אליך באופן אישי וביקשתי להתראיין מספר פעמים, אבל סרבת לעלות מסיבות שונות. פעם אחת בגלל שלא קראנו לך בתואר רב".

ובכך לא תם העימות. אמסלם אמר: "אם תדעו שהמלבין פני חברו ברבים אין לו חלק בעולם הבא, אם אתם מאמינים בכך"...

מימרן השיב לו: "הרב אמסלם, אני חושב שהמלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא, אבל עדיין אין פסוק שמדבר על מי שמלבין את פני גדול הדור ברבים"

האזינו לעימות המלא באדיבות רדיו קול ברמה.