אאא

יו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי צפוי לתמוך במינויו של האלוף בני גנץ, לרמטכ"ל הבא של מדינת ישראל.

גנץ, כיהן כסגן הרמטכ"ל והפסיד את המינוי לרמטכ"לות ליואב גלנט. אחרי שגלנט הפסיד את התפקיד, החליט שר הביטחון אהוד ברק, בתיאום מלא עם ראש-הממשלה בנימין נתניהו, למנות את גנץ.

היום, בישיבת הממשלה, צפוי ברק למסור הודעה רישמית לשרים. המועמדות תועבר אל ועדת טירקל ובאם תאושר תובא להחלטת הממשלה. עוד נמסר, כי יאיר נווה לא ימונה לרמטכ"ל זמני - ככל הנראה על רקע ההתקפה האגרסיבית בכלי-התקשורת.

"ראש הממשלה ושר הביטחון רואים חשיבות רבה בשעה זו לסלק את אי הוודאות לגבי מינוי הרמטכ"ל ולייצב את המערכת הצבאית על ידי מינוי רמטכ"ל שינהיג את צה"ל מול האתגרים שלפנינו", נמסר בהודעת שר הביטחון.

תמיכה, עם תנאי

בשיחה עם "כיכר השבת" אומר השר ישי: "נתמוך במינוי האלוף גנץ לרמטכ"ל רק אם יובהר שהמינוי יאושר עד תום כהונת הרמטכ"ל אשכנזי".

למרות התמיכה הצפויה, יש לישי תנאי. "אם יהיה עיכוב במינוי, נדרוש את הארכת כהונתו של אשכנזי בשלושה חודשים לפחות". לדברי ישי, "יציבות צה"ל בימים אלה היא מעל לכל שיקול. השקט דרוש לחיילי צה"ל".

לישי בטן מלאה על התנהלות השר ברק בפרשה. "אין ספק שהוא שגה", הוא אומר.  

למרות ההודעה, גלנט עדיין מקווה שהוא ימונה לרמטכ"ל. "הממשלה תשים על כף המאזניים האחת את המעשים שלי לאורך הקריירה ובשנייה, את דברי היועץ המשפטי", אמר גלנט לקראת ישיבת הממשלה שתיערך מחר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גלנט הביע בראיון בערוץ 2 את רצונו לעמוד מול שרי הממשלה ולספק להם את גרסתו. "הדברים בהם הואשמתי הם קטנים, מתוחמים ולא קשורים", אמר גלנט בהתייחס להאשמות נגדו, "כל עוד לא הוכרע העניין, אני מאמין שאהיה רמטכ"ל".

נפרדים מהעיתונאי הדתי

אמש, אשכנזי וגנץ השתתפו יחד בערב פרידה מהעיתונאי הדתי מנחם הורביץ, כתב ערוץ 2 בצפון, שעוזב למרכז. במקום נראה גם רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ.

הורביץ התגורר בקרית-שמונה מעל 20 שנה והיה נוהג לדווח לערוץ 2 ול"גלי צה"ל" מהמתרחש בצפון. הוא עובר עם משפחתו לדירת יוקרה ברמת-גן, בפרויקט "גינדי הייטס".

האירוע נערך במלון "סיטי טאואר" ברמת-גן, ובמהלכו נראו גנץ ואשכנזי מזמרים יחד על במת האירוע.