אאא

כפי שפורסם בכיכר השבת, הקרן לפיתוח בני-ברק, המוקמת והולכת בימים אלו, החלה בגיוס תורמים ואוהדים ברחבי העולם היהודי לפרוייקטים מרכזיים בתחומי החינוך והרווחה והופתעה מגילויי האהדה והרצון הטוב.

יעקב אשר, ראש העיר ויו"ר הנהלת הקרן מקיים בימים אלו פגישות עם גדולי האדמורי"ם, הרבנים, חברי קונגרס וממשל ואישי ציבור בארה"ב.

במסגרת ביקורו, בן כשבוע, בערים שונות בארה"ב, נקבעה לראש העיר שורה ארוכה ביותר של פגישות ואירועים, במטרה לקדם הקמת חוג ידידים בארה"ב, ולהביא את דבר העיר בני-ברק, העיר העשירית בגודלה בישראל, המונה כ-164,000 תושבים, ומהם כ-40% ילדים וצעירים עד גיל 18.

לראש העיר גם נערכה קבלת-פנים רבת-משתתפים בבית אגודת-ישראל, בראשות הרב חיים דוד צויבל, יו"ר אגודת ישראל בארה"ב ובהשתתפות רבנים וחברי ההנהלה, ששיבחו את ראש העיר על מסעו ועל תכניותיו והביעו את רצונם לסייע בפעילויות ברוכות אלו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במרכז מוסדות בעלז בארה"ב התקיימה מסיבה גדולה, בהשתתפותם של ראשי חסידות בעלז בארה"ב והרב ישראל משה פרידמן, חבר הנהלת עיריית בני-ברק השוהה בימים אלו בשליחות בארץ זו. משם המשיך ראש העיר למרכז הגדול לילד ולילדה שבניו-יורק, שבראשות הרב שלמה איגל, ודברים נשאו רבנים ואישי ציבור, ובהם הרה"ג רבי יצחק קאופמן, מחשובי רבני העיר ניו-יורק.

כדי לצרף את הנציגות הישראלית בארה"ב למאמצים לקידום הקרן נפגש אשר, עם מר אסף שריב, קונסול ישראל בניו-יורק ומר צבי חלמיש, הציר הכלכלי שהדגישו את החשיבות שהשגרירות רואה בפעילויות ברוכות מעין אלו לפיתוח תחומי חינוך ורווחה בארץ.

חלק מרכזי בביקורו של ראש העיר בארה"ב היתה פגישתו עם מר מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו-יורק שציין באזני ראש העיר כי שמה של בני-ברק, כעיר מרכזית של תורה, חסידות וחינוך הולך לפניה, והדוק ביותר הוא הקשר בין רבים מתושבי ניו-יורק עם תושבים ומוסדות בבני-ברק. בסיום הפגישה איחל אשר לבלומברג הצלחה בבחירות הקרובות לראשות עיריית ניו-יורק.

אשר עם ראש העיר ניו יורק


בקבלת פנים בבית אגודת ישראל