אאא

לא רק Windows 10: אחרי שענקית התכנה מיקרוסופט הציגה אמש (שלישי) את מערכת ההפעלה הבאה שלה, ממשיכה החברה להוביל את ההפיכה החשיבתית שלה הגורסת ש"מובייל וענן תחילה". 

הפעם ההפתעה מגיעה דווקא מחבילת היישומים המשרדיים הפופולרית של החברה, "office", אשר נחשבת מהמוצרים הטובים ביותר כמו גם אחד ממקורות ההכנסה הגדולים של החברה. השירות חדש - Sway, מיועד להכניס את אופיס לתמונת הרשתות החברתיות, כמו גם מציג לראשונה מערכת לניהול פרויקטים ייעודית באופיס.

Sway מאפשר יצירת וניהול פרויקטים לצרכים שונים, כמו גם שיתוף מתקדם של כל מה שהמשתמשים ייצרו באפליקציה, בשלל הרשתות החברתיות הקיימות, ישירות מהתוכנה החדשה. בנוסף, Sway תפרוש את המידע המוצג באופן מותאם במיוחד למסך עליו היא מוצגת.

כך למשל, תוכלו ליצור מאמרים הכוללים תמונות וסרטונים, כשהאפליקציה תמצא את הדרך הטובה לפרוס אותם על המסך, בטלפון הסלולרי החכם הוא יוצג באופן מושלם וללא בעיות תאימות, בדיוק כמו על מסכי ענק, בו מאמרים יוצגו בצורה שונה ומותאמת אישית.

אתגר האחידות של מיקרוסופט

אחד מהפיצ'רים החשובים שהציגה מיקרוסופט אמש בהצגת מערכת ההפעלה הבאה של החברה, הוא האחידות. מיקרוסופט הציגה לראשונה מערכת הפעלה אחידה לגמרי, אשר לטענתה תוכל להתאים את עצמה אוטומטית באופן מושלם למכשיר עליו תפעל.

בנוסף, מערכת ההפעלה החדשה גם אמורה לשים דגש על העברת חלקים נרחבים לשירותי הענן של מיקרוסופט. כשכתוצאה מכך יוכלו המשתמשים לעשות שימוש באמצעי חומרה חלשים יותר.

Sway מהווה המשך ישיר לקו אותו החלה החברה להציג אמש כאמור, כשהיא שואפת להעביר את המשתמשים לשירותי ענן שיכולו לעבוד בהרמוניה יחד עם הרשתות החברתיות. לכן, הטמיעה החברה ב"Sway" אפשרויות לגלישה בשלל רשתות חברתיות, כמו יוטיוב ופייסבוק, ישירות מהתכנה.

Sway גם תוכל לרוץ ישירות מהדפדפן באופן מותאם למערכת התצוגה, והיא לא תחייב בהכרח הורדת תוכנה או אפליקציה ייעודית.