אאא

למרות היותו מוכר בתחום האנרגיה ושותפו של עופר נמרודי כאשר השקיעו יחדיו במספר פרויקטים, המיליארדר הדתי מיכאל (מיכו) מירילשוילי צפוי להיכנס כשחקן חדש בענף הסולארי ומתמודד על רכישת שדות סולאריים מחברת סופרגז בסכום הנאמד ב-150 מיליון שקלים.

לפי הדיווח ב"גלובס", חברת סופרגז פרסמה באחרונה מכרז למכירת 12 שדות סולאריים. מדובר בשדות שההספק שלהם הכולל יכול להגיע לכ-20 מגה-וואט. המחיר המדובר שכאמור נאמד בעשרות מיליוני שקלים נגזר מכך שחברת אנלייט שילמה בשנה שעברה סכום דומה כשרכשה שני שדות סלואריים סמוך למושבים מבטחים ותלמי ביל"ו בהספק כולל של 20 מגה-ואט.

מיכאל מירילשווילי הוא שותפו של עופר נמרודי בחברת הכשרה אנרגיה, לאחר שבחודש אוגוסט 2012 רכש 5.2% ממנותיה בתמורה ל-40 מיליון שקל. בנוסף, בבעלותו חברת פלאריום גלובל המפתחת משחקי רשת ושוכנת הרצליה וכן, 45% מחברת היהלומים "חושן ארגמן" בבורסה ברמת גן.

מיכאל גם מכהן כנשיא זק"א העולמי ואף העמיד לרשות ממשלת ישראל מטוס פרטי כדי לסייע ליהודים שנפגעו בפיגוע בבורגס.

לפני ימים אחדים דווח כי בנו, המיליארדר יצחק מירילשווילי, הנחשב לאחד הצעירים העשירים והמשפיעים ישראל וברוסיה, השלים את רכישת השליטה בחברת הנדל"ן רוטשטיין. העסקה נחתמה עם בעל השליטה הקודם שמואל לבייב, אחיו של איש העסקים לב לבייב.

בעקבות עסקת הרכישה הנאמדת בסך 67 מיליון שקלים, יזכה המיליארדר החרדי ב-55% מקבוצת הנדל"ן המדוברת ובכך יהפוך, כאמור, לאחד מעשירי רוסיה וישראל כשהוא בן 28. הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה אישר את העסקה ובכך ניתן האות לחתימת ההסכם בימים האחרונים. כך דווח באתר גלובס.

יצחק מירילשווילי, המכונה "מארק צוקרברג הרוסי", רכש אשתקד דירת פנטהאוז בפרויקט 'ריץ קרלטון' בהרצליה פיתוח תמורת 13 מיליון שקל. מדובר בפנטהאוז בקומה ה-12 של הפרויקט, על גג קניון 'ארנה', המשקיף למרינה בהרצליה וכולל 103 מ"ר ומרפסת בשטח 55 מ"ר. הפנטהאוז נבנה על ידי החברות תדהר וקבוצת עדי'ס השקעות.

באפריל 2013, מכר מירילשווילי את חלקו בחברה באקזיט מרשים של 1.12 מיליארד דולר. מה שהפך אותו לאחד הצעירים העשירים בישראל וברוסיה.