אאא

במרכז מוסדות מישקולץ בפתח תקוה הולכות ונשלמות ההכנות לקראת מעמד של קירוב לבבות וקבלת עול מלכות שמים - חגיגת שמחת בית השואבה המרכזית בישראל, שתערך אי"ה כמידי שנה במוצאי חג ראשון של סוכות (23.9.10) ב"כיכר מישקולץ" – צומת הרחובות סלנט-אחד העם סמוך לבנין הישיבה שבמרכז העיר פתח תקוה.

מעמד זה הפך מכבר למסורת של שנים בחצר מישקולץ המעטירה, בו נוטלים חלק אלפים רבים מכל גווני הקשת הציבורית, הבאים כאחד לשמוח בשמחת החג ולהביע את הערכתם הרבה והנאמנה למוסדות מישקולץ – מבצר התורה והחסד בפתח תקוה, ולעומד בראשו מנהיג העדה מרן האדמו"ר שליט"א.

בחלק האומנותי יופיעו השנה גדולי הזמר מהארץ ומהעולם בליווי תזמורת מורחבת, ביניהם יוסף חיים שוואקי, יונתן רזאל, מידד טסה עם להקתו, אפרים מנדלסון ועוד.

בימים אלו הוקם בסמוך למקום האירוע חדר פיקוד משותף לחצר החסידות, המשטרה, מד"א, כיבוי אש והעירייה, בו ניתן יהיה לשלוט על כל מהלך החגיגה, ולאבטח את שלום ההמונים.

יצויין כי גדרי הצניעות נשמרים להפליא בכל מהלך החגיגה, בפיקוח ובהכוונת בד"ץ מישקולץ, דבר שאין לו אח ורע.

חלק מרגש ביותר במעמד כמידי שנה הוא בסיום דבריו הנרגשים של האדמו"ר שליט"א, בו מקבלים קהל האלפים שבמקום "קבלת עול מלכות שמים" כשקריאת "שמע ישראל - וה´ הוא האלוקים" מהדהדת למרחקים בחוצות העיר פתח תקוה, מה שמקרב המונים לאבינו שבשמים ואף את המון העם הרחוקים מדרך המסורת.

יצויין כי השנה יבוא גם לידי ביטוי 40 שנות הנהגה של כבוד קדושת האדמו"ר שליט"א בעיר פתח תקוה, בהם חולל מהפכה רוחנית אדירה והפריח את השממה, כשבין היתר הקמת מוסדותיו המפוארים החל מרשת החינוך מישקולץ לגיל הרך, תלמוד תורה, ישיבה לצעירים, ישיבה גבוהה, כוללי אברכים, בית דין צדק, בית הוראה ומערכת כשרות מהודרת, מפעלי תמחוי וחסד ועוד, לצד המוסדות המפוארים בירושלים וברחבי הארץ.

המארגנים מבהירים כי המעמד יתקיים כרגיל כמידי שנה, וכל פרסומים אחרים שמטעים את הציבור אינם ראויים להתייחסות.