אאא

בימים האחרונים, הגיע הרב יעקב יצחק ראטה המכהן כאדמו"ר משומרי אמונים קריית גת לקנדה, בכדי להיפגש עם רעייתו ובני משפחתו המתגוררים בארה"ב. אלא שלתדהמתו, גם ממדינה זאת גורש הרבי ונאלץ לשוב לישראל.

כזכור, האדמו"ר משומרי אמונים קריית גת שהה בכלא בישראל מספר שנים זאת בעקבות פרשה משפחתית בה היה מעורב. לאחר שחרורו, עבר לגור יחד עם בני משפחתו בארה"ב, שם קבע את משכנו בעיירה מונסי, כשעל פי התכנון ביקש להקים שם את קהילת החסידות בראשותו.

אלא, שהשלטונות האמריקאים עצרו אותו באשמת הצהרת שקר לאחר שחתם על מסמכים לצורך קבלת ויזה ולא הצהיר כנדרש על עברו הפלילי. לאחר מאמצים רבים של טובי העסקנים ועורכי הדין, שוחרר האדמו"ר אולם נאסרה עליו הכניסה לארה"ב.

הרבי שב לישראל וקיבץ את קהילתו בקריית גת, אולם משפחתו נשארה עדיין להתגורר במונסי שבארה״ב. כעת, ביקש הרבי להיפגש עם קרוביו אולם מתברר כי גם קנדה הצטרפה לרשימת המדינות האוסרות עליו להימצא בשטחן.

לדברי גורמים המעורים בנעשה בחסידות, מדובר ככל הנראה בהלשנה בה מעורבים חסידיהם של אחד מאחיו האדמו"רים, הכועסים על מעורבתו של הרבי בפרשה בגינה ישב בכלא בישראל מספר שנים ומסרבים לסלוח לו על כך.