אאא

בכיר חיזבאללה חסן אל-לקיס חוסל הלילה (רביעי) בבירת לבנון ובארגון ממהרים להאשים את ישראל.

לקיס היה אחד מראשי פרויקט הרקטות של ארגון חיזבאללה והיה אחראי על נושאי המחקר והפיתוח במערך הרקטי ועל אמצעי לחימה טכנולוגיה מתקדמים. על פי פרסומים בלבנון, שמו של לקיס הופיע כבר במלחמת לבנון השנייה ברשימות ייעדי החיסול של ישראל, אך ניסיון ההתנקשות נכשל. מטוסים ישראלים הפציצו את ביתו, אך הוא לא נכח בו באותה שעה.

אמש, דיווחה תחנת הרדיו "קול לבנון" כי לקיס, המקורב לחסן נסראללה, נורה חמש פעמים בראשו ובצווארו מטווח קצר, בזמן שהחנה את מכוניתו בחניון תת-קרקעי מתחת לביתו. לקיס מתגורר באזור הדאחייה בביירות, פרבר שיעי הנחשב מעוז של החיזבאללה. לפי הדיווח, שלושה אלמונים ביצעו את הירי בזמן שארבו ללקיס בשובו מהעבודה. לקיס פונה במהירות לבית החולים, אך שם מת מפצעיו. 

בחיזבאללה הפנו אצבע מאשימה לעבר "האויב הישראלי", ככל הנראה, על סמך הניסיונות הרבים לחיסולו. הארגון פרסם הודעה לפיה "האויב יישא במלוא האחריות על הפשע הפחדני הזה, ועל הניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע בראשי חיזבאללה. האשמה הישירה מכוונת באופן טבעי נגד האויב הישראלי שניסה לחסל את השהיד שלנו כמה פעמים. אויב זה חייב לשאת באחריות ובהשלכות הפשע הנתעב הזה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דובר משרד החוץ יגאל פלמור, בתגובה לסוכנות הידיעות איי.פי, מכחיש כל קשר של ישראל לתקרית ואומר כי "ההאשמות האוטומטיות האלה הן רפלקס מולד של חיזבאללה. הם לא צריכים ראיות או עובדות, הם פשוט מאשימים את ישראל בכל דבר".

נזכיר כי לאחרונה ארעו מספר תקריות נגד מטרות של חיזבאללה מצד גורמים סוניים, ובין הצדדים מתנהלת מערכה קשה של תקיפות הדדיות הכוללות גם מכוניות תופת ופיגועי התאבדות. בנוסף, ארגון חיזבאללה הזהיר את בכיריו מפני כוונה של קבוצות סוניות לפגוע בהם. 

חיזבאללה אף שולחת לוחמים מטעמה לסייע לצבאו של בשאר אסד בסוריה מול כוחות המורדים, אולם ה-"טיימס" הבריטי דיווח כי בעקבות לחץ מצד ממשלת לבנון וחשש מזעם העולם הערבי על ההתערבות במלחמת האזרחים, צמצם חיזבאללה משמעותית את מספר אנשיו בסוריה.