אאא

עוד גוף פיננסי זוכה לכשרות המהודרת של העדה החרדית ומתחיל לפעול במגזר החרדי.

ענקית הביטוח והפיננסים, חברת הראל, זכתה להכשר של ועד הפיקוח ההלכתי להשקעות ופיננסים.

מסלול השקעות ייחודי שנבדק ואושר על ידי הוועד, הינו מסלול ההשקעה בקרן הפנסיה 'הראל גלעד'. בכירי הנהלת הראל נפגשו עם חברי הוועד וחתמו על מסמך הכולל היתר העסקה והמגדיר את פעילות הקרן כך שתתואם לציבור החרדי לפי כל דרישות ההלכה.

בפגישה, שהייתה טקסית, שכן כל המשא ומתן נוהל קודם לכן, נכחו יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים מר יאיר המבורגר, מנכ"ל הראל ביטוח מר מישל סיבוני, מנהל החטיבה לחיסכון ארוך טווח ומנכ"ל הראל פנסיה, מר דורון גינת, מנכ"ל גילעד פנסיה, מר מוטי לוי וכל הצמרת הניהולית של תחום הפנסיה.

מצד העדה החרדית נכחו בפגישה ראשי ועד הפיקוח, הגאון ר' שלמה זאב קרליבך שליט"א הרב בנימין לובין והרב גבריאל פפנהיים מנכ"ל מערכת הכשרות.

הגאון רבי שלמה זאב קרליבך שליט"א פירט בהרחבה אודות ה"היתר עיסקא" שנחתם באותו מעמד לצד החתימה על ההסכם בין הצדדים. לדבריו, "אנו חותמים היום על מסלול בקרן פנסיה עם הכשר שאין בו כל חששות של חילול שבת, ריבית ואיסורים אחרים. מי שמשקיע את כספי הפנסיה שלו במסלול זה ב'הראל גילעד' יכול להיות סמוך ובטוח שהכספים שלו מושקעים עפ"י ההלכה"

קניין סודר. יו"ר הראל והרב קרליבך

יו"ר קבוצת הראל, מר יאיר המבורגר ציין את שיתוף הפעולה עם הציבור החרדי. לדבריו, "מאז ומתמיד היה רצוננו להגיע לציבור הזה וברוך ה' הצלחנו להגיע ליום הזה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המבורגר לא הכחיש את הקשיים שבדרך ואמר כי "זו הייתה דרך קשה ומקצועית לא פשוטה, ואני מבקש לומר תודה למר יוסי דותן ולרבני העדה החרדית שהובילו יחד את כל המהלך".

מנכ"ל הראל ביטוח, ציין כי "נושא הפנסיה בציבור החרדי קיבל בשנים האחרונות דחיפות ומודעות גדולה יותר. היה זה אתגר גדול במובן של הכנסת פנסיית החובה ללא מעט עובדים ומאידך, לייצר מסלול שיהיה תואם לדעת התורה וההלכה. הפתרון שנמצא הוא ייחודי ומיושם באמצעות מסלול השקעות הקיים בתקנון המאושר של קרן הפנסיה הראל-גילעד".

שנה שלימה ארכה ההתדיינות בין הצדדים, התדיינות שהובילה לחתימה האמורה. העובדה שהדיונים ארכו זמן כה רב נבעו מרצון למצוא פתרונות מושלמים. סמנכ"ל הראל קרנות פנסיה, אמר בפגישה כי "לכל אורך הדרך התרשמנו שהדברים נעשו מתוך מגמה חיובית, ורצון להגיע לפתרונות חיוביים לכל הבעיות שעלו וצצו במהלך הדיונים".

הצורך בפיקוח הלכתי על מסלול השקעות בקרן הראל גילעד ושיתוף הפעולה עם "ועד הפיקוח להשקעות ופיננסים" שע"י בד"ץ העדה החרדית, התעוררו לאחר פניות רבות של אלפי עובדים במגזר החרדי בענפי המשק השונים ועובדי הוראה רבים הנמנים על עמיתי קרן הפנסיה "הראל גילעד", אשר הביעו את רצונם במסלול השקעות הכולל אישור כשרות ופיקוח הלכתי על השקעותיהם בכדי להימלט מאיסורי תורה שונים.