אאא

ימי ראש השנה עברו בהתעלות רוחנית על אלפי חסידי ויז'ניץ שהגיעו מכל רחבי הארץ והתפוצות לשהות בצילו של מרן האדמו"ר מויז'ניץ שזה לו ראש השנה הראשן בכהונתו על כס האדמו"רות.

בליל החג עברו אלפים במשך שעות ארוכות לאחל ברכת 'שנה טובה' ולהתברך מהרבי, רגעי השיא היו בתפילת המוסף עת ניגש לפני העמוד האדמו"ר שאף שימש בעצמו כבעל תוקע.

אמש (שלישי) במהלך טיש נעילת החג שנערך בשאטע שלצד בית-המדרש, נשא הרבי דברי התעוררות והדרכה בפני אלפי החסידים כשבין יתר הדברים דיבר על המכשירים הטכנולוגיים שאינם כשרים כדוגמת הסלולארי הטרף המהווים "שואה רוחנית".

"אני בעצמי עד למאות אברכים ובעלי משפחות שהידרדרותם הרוחנית החלה בגלל אותם מכשירים פסולים", סיפר הרבי והוסיף בחריפות,  "לפעמים אדם נכנס אלי להתייעצות וברכה ובכיסו מונח מכשיר טרף, הרי הוא נכנס אלי עם 'פצצה' הביתה".

"אינני מסכים לקבל לקוויטל מי שמחזיק במכשירים כאלו", הודיע הרבי בנחרצות לאלפי חסידיו.

 (צילום: משה גולדשטיין)

רק סלולרי כשר (צילום: פלאש 90)


ל'כיכר השבת' נודע כי בחסידות הורגשה התעוררות רבה בעקבות דבריו החריפים של הרבי ורבים הודיעו על הפסקת השימוש במכשירים טרפים.

יצוין כי עסקנים בחסידות בודקים ברצינות רבה במהלך החודשים האחרונים את האפשרות לקבלת אישור להשתמש בטלפונים חכמים המאושרים ע"י ועדה רוחנית הכוללים קבלת הודעות ושימוש בדואר האלקטרוני.

ישנם רבים הצריכים זאת לצורכי פרנסה וצריך למצוא לכך פתרון ראוי, אומרים אותם עסקנים.

יצוין כי במספר חסידויות יצא לאחרונה מסלול מיוחד של 'בלקברי כשר' המאושר ע"י גדולי ישראל ורבים מהאדמו"רים אישרו לחסידיהם להשתמש במסלול זה.