אאא

למרות התחזיות המוקדמות ואולי דווקא בגללם, לא האמינו האופטימיים שבאוהדי קבוצת הכדורסל "מכבי ת"א" כי ליל אמש (ראשון) יסתיים באליפות. מכבי ת"א שזו לה האליפות השישית ושזכתה בתואר לאחרונה רק לפני כמעט עשור, גברה על קבוצת "ריאל מדריד" והוכתרה כ"אלופת אירופה".

הנתונים התקציביים אמנם היו נמוכים מלכתחילה, אולם למרות הכל הדביקה הקבוצה הישראלית את הפער והשיגה ניצחון.

ביום שישי האחרון, התמודדה מכבי במילאנו שבאיטליה מול קבוצת צסק"א מוסקבה וניצחה אחרי מהפך מפתיע בנקודה אחת, מה שהוביל אותה עם ניצוצות של תקווה אל הגמר מול ריאל מדריד שניצחה בחצי הגמר את בארסה בהפרש 38 נקודות.

הקרב מול ריאל מדריד, אולי הקבוצה החזקה ביותר היה קשה, והסתיים בשוויון. רק לאחר חמש דקות של הארכה ניצחה מכבי ת"א בפער של 12 נקודות, מה שהוביל לשמחה גדולה באולם בו נכחו 10,000 אוהדים שהגיעו במיוחד מישראל ללוות את הקבוצה.

האוהדים במילאנו. צילום: באדיבות הר' יעקב גלויברמן

גם במגזר החרדי שבדרך כלל לא מתעניין במיוחד במשחקי ספורט, שררה דריכות. בני המגזר החברים ברשתות החברתיות עקבו במתח אחר התוצאה. "זה היה קרב מעניין והתפללנו שמכבי תנצח" אומר ל"כיכר השבת" בחור ישיבה שצפה במשחק יחד עם חבריו. "מכבי זה ראשי תיבות מ-י כ-מוך ב-ר י-וחאי" אומר חברו בחיוך ורומז על הניצחון הגדול בדיוק ביום ל"ג בעומר.

עשרות אנשי עסקים ואוהדים חרדים נסעו לצפות במשחק באיטליה, ושם מדווחים על שמחה גדולה והזדהות עם הקבוצה המובילה.

הרב יעקב גלויברמן, חסיד חב"ד שמלווה שנים רבות את ראשי הקבוצה, אומר הלילה ל"כיכר השבת" כי הוא שמח על הניצחון הגדול. "היו לנו פה עשרת אלפים אוהדים שהתפללו וסעדו את ארוחות השבת בכיפות צהובות כחולות וזה היה מרגש ומחזק".

"אני בטוח", אומר הרב גלויברמן "שבזכות שמירת השבת וכן בזכות ההילולא של רשב"י זכינו בגביע. אנשים רבים קיבלו על עצמם בימים האחרונים להתחזק ברוחניות בכדי שמכבי ת"א תנצח. הבטיחו להדליק נרות שבת, קיבלו על עצמם להניח תפילין ולומר תהילים, כל זה הביא את ההצלחה בסיעתא דשמיא", אומר גלויברמן.

נתי, אוהד חרדי השוהה במילאנו, אומר כי ההרגשה הייתה מדהימה. "המשחק היה צמוד ומותח ובסוף השחקנים התגברו על כל הקשיים וניצחו בגדול". זה פשוט מדהים.